„Wszystko zaprojektowane” – warsztaty dla dzieci!

1 i 2 oraz 9 września w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędą się kolejne warsztaty z cyklu „Wszystko zaprojektowane” organizowane przez Concordia Design. To projekt edukacyjny dla najmłodszych, który rozwija kreatywność, zainteresowania, ciekawość świata i szukanie odpowiedzi na trudne pytania oraz umiejętność współpracy  w zespole. Tym razem warsztaty opracowane przez Concordia Design „Wszystko zaprojektowane – Ekozoo” oraz „Lampa z niczego”, które poprowadzi Maja Piskorska, a także „Wszystko zaprojektowane czyli o co chodzi w modzie?” Katarzyny Świeżak  wpisują się w program „Zielony Jazdów” poruszający zagadnienia związane z ekologią.

Szczegółowy program:

„Wszystko zaprojektowane czyli Ekozoo”, prowadzenie Maja Piskorska (godz. 11-12.30 dla dzieci 6-8 lat, godz. 13.30- 15.00 dla dzieci 9-11 lat).

1 września (sobota), 
Cena: 10 zł

Na warsztatach zostanie zaprojektowane i zbudowane zoo z surowców wtórnych. Następnie sami stworzymy niezwyczajne zwierzęta, wykorzystując odpadowe materiały, takie jak plastikowe butelki, kartoniki, nakrętki… Ciekawe jakie osobliwości zamieszkają w naszym Ekozoo? Uwrażliwiać będziemy dzieci na problemy ekologii, recyclingu i zdrowego życia oraz rozwijać zdolności twórcze, pobudzać dziecięcej kreatywność i pomysłowość…

 

„Wszystko zaprojektowane czyli lampa z niczego” Maja Piskorska (godz. 11-12.30 dla dzieci 6-8 lat, godz. 13.30- 15.00 dla dzieci 9-11 lat).

2 września (niedziela), 
Cena: 10 zł

Czy rzecz może powstać z odpadów? Na warsztatach „z niczego” dzieci będą projektować i wykonywać prototypy przedmiotów, do zbudowania których będzie potrzebny wieszak druciany, papier i pudełka po jajkach”.

„Wszystko zaprojektowane czyli o co chodzi w modzie?”

9 września (niedziela), godz. 11-12.30 dla dzieci 6-8 lat, godz. 13.30- 15.00 dla dzieci 9-11 lat

Uczestnicy warsztatu poznają  sztukę projektowania mody od kuchni – od szukania inspiracji przez tworzenie wykrojów, po pokaz mody. Zobaczą przykłady strojów z zaskakujących materiałów np.:  sukienka z papieru, torby z banerów, kurtka z zabawek. Przygotowują własnoręcznie nietypowe ubrania i zaprezentują je na zorganizowanym wspólnie pokazie mody!

Prowadzenie
Katarzyna Świeżak
 – redaktor działów Styl życia i Moda w „Wysokich Obcasach”, autorka książki dla dzieci  „Moda”, krytyk mody.

Warsztaty „Wszystko zaprojektowane” zostały zainaugurowane 2 czerwca podczas Festiwalu Designu i Kreatywności Dla Dzieci w Poznaniu, a od lipca podróżują po całej Polsce odwiedzając festiwale designu i inne miejsca, w których warto spędzać wolny czas z dziećmi. Gościł już m.in.: na Gdynia Design Days, w Krakowskim Biurze Festiwalowym, a po Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie pojedzie na Festiwal Designu w Łodzi. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 6-8 i 9-11 lat. W ramach cyklu zrealizowane zostały już scenariusze „Wszystko zaprojektowane czyli naukowe zagadki i tajemnicze zjawiska wokół nas” – prowadzący: Wojciech Mikołuszko oraz „Wszystko zaprojektowane czyli o co chodzi w modzie?” – prowadząca: Katarzyna Świeżak.

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij