Wędrujący Festiwal Sztuki 2012 – Karawana

„Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki 2012” – to szósta edycja projektu. Karawana w dniach od 7 lipca – 25 sierpnia 2012 odwiedzi sześć miejscowości w województwie mazowieckim, w których realizowany będzie program artystyczny z udziałem mieszkańców: działania edukacyjne i animacje artystyczne oraz spektakle teatralne. To projekt umożliwiający społecznościom lokalnym województwa mazowieckiego aktywne uczestniczenie w nowych, otwartych formach życia kulturalnego.

Dzień Karawany rozpoczyna się paradą ulicami miasta, w której artyści i animatorzy prowadzą mieszkańców – uczestników do miejsca prezentacji, gdzie czekają na nich dwa zdarzenia – spektakle teatrów profesjonalnych: jeden dla dzieci, drugi dla widzów dorosłych, wzbogacone rodzinnymi akcjami animacyjnymi. Jest to również okazja do przedstawienia lokalnych dokonań artystycznych.
Organizatorzy, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki we współpracy ze Stowarzyszeniem Scena 96 i ośrodkami kultury z województwa mazowieckiego, postawili sobie za cel zainteresowanie dzieci, młodzieży i dorosłych teatrem oraz działaniami o charakterze parateatralnym i plastycznym, które wyzwalają wyobraźnię, zdolności twórcze, stanowią także ciekawy sposób spędzania czasu wolnego.
Projekt Karawana rozpoczyna się trzy dniowymi warsztatami dla młodzieży przygotowującymi ich do parady ulicami miasta.
Spektaklom dla najmłodszych za każdym razem towarzyszy 2-godzinna akcja animacyjna. Dzieci, młodzież i rodzice są inspirowani do podjęcia działań, w ramach których każdy może poczuć się jak artysta. Uczestnicy biorą udział w przygotowaniu m.in. scenek dramowych, żywych obrazów, kukiełek, strojów, elementów scenografii, a następnie prezentują je na scenie lub w plenerze. Przygotowywane scenki nawiązują do wcześniej obejrzanych spektakli, mogą też stanowić ich rozwinięcie lub uzupełnienie. Dla małych zespołów pracujących pod okiem doświadczonych animatorów (aktorów grających w spektaklu) przewidziane są drobne upominki. Udział w prezentacjach jest całkowicie bezpłatny.
W tegorocznej edycji projektu udział wezmą profesjonalne teatry dla dzieci, takie jak Teatr Bajlandia, Teatr Łątka, Teatr Promyk, które wprowadzą najmłodszych widzów w świat marzeń i wyobraźni. Wieczorne przeżycia teatralne zapewni Teatr Akt, gwarantujący wspaniałą zabawę z teatrem dla całej rodziny.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij