Wakacje się jeszcze nie kończą!

Choć większa część wakacji już minęła, do pierwszego dzwonka pozostało jeszcze sporo czasu. Warto więc twórczo wykorzystać ostatnie tygodnie wakacji, żeby we wrześniu było co wspominać. Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na zajęcia również w sierpniu!

W czwartek i sobotę, 16 i 18 sierpnia 2012, w godz. 10.00-14.00 SCKM zaprasza na „Rodzinne Wędrówki”. W programie: wycieczka do Jeziorzan (spotkanie z wikliniarzem, spacer po okolicy, łamigłówki krajoznawcze), wycieczki na szlaku Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, Buczyna Czernichowska, w tym spacer nad piękne leśne jeziorka, a także program pt. „Gdzie muczy i leje się mleko”. Zajęcia dedykowane są dla dzieci i ich opiekunów (rodziców, dziadków).

Kolejny wakacyjny tydzień w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży upłynie pod znakiem sztuki. Od poniedziałku do piątku (20-24 sierpnia) odbywać się będą warsztaty rysunku i projektowania architektonicznego przeznaczone dla młodzieży, „Kraków naj, naj, naj”, a także „Wakacje z piosenką”, czyli nauka śpiewania dla młodzieży.
Maluchy w wieku szkolnym i przedszkolnym na pewno nie będą się nudzić dzięki ekologicznym warsztatom plastycznym pt. „Sztuka w naturze”. To idealny sposób na poznawanie ciekawych technik plastycznych inspirowanych naturą. Nowatorskie metody łączące naukę, zabawę i ekologię pozwolą dzieciom oderwać się od wielkomiejskiego gwaru i oddać się czarowi otaczającej nas przyrody.
Zapisów należy dokonywać pod nr tel.: tel.  12 421 29 87 w godzinach od 12.00 do 15.00, mailowo (warsztaty.sckm@gmail.com) lub osobiście.

W ostatnim tygodniu przed pójściem do szkoły dzieci i młodzież będą miały szansę przeżyć prawdziwie wakacyjną przygodę. To za sprawą Letniej Akademii Sztuki Walki oraz Warsztatów cyrkowych. Spragnieni manualnych zabaw uczniowie mogą wziąć udział w Wakacyjnych warsztatach ceramiki i witrażu. Natomiast ci, którzy po letnim wypoczynku pragną pochwalić się nie tylko zdjęciami, swój ambitny cel osiągną podczas warsztatów animacji poklatkowej – „Wakacyjne Filmowisko”. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich chętnych niezależnie od wieku, gdyż poziom trudności uwarunkowany jest indywidualnymi predyspozycjami. Uczestnicy pięciu spotkań poznają zasady wykonywania zdjęć poklatkowych oraz obróbki komputerowej w celu stworzenia krótkometrażowego filmu animowanego. Powstały w ten sposób video klip z pewnością będzie idealną pamiątką z wakacji.

16 sierpnia 2012 – godz. 10.00-14.00 RODZINNE WĘDRÓWKI
W programie: wycieczka do Jeziorzan (spotkanie z wikliniarzem, spacer po okolicy, łamigłówki krajoznawcze).
Zajęcia dla dzieci i ich opiekunów (rodziców, dziadków).
Prowadzenie: Dorota Kozłowska-Buczek
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia uczestnictwa (do 13.08 2012), tel.  888 845 896
Wyjazd z pętli autobusowej na Salwatorze o godz. 10.00. Bilety MPK II strefa

18 sierpnia 2012 – godz. 10.00-14.00 RODZINNE WĘDRÓWKI
W programie: wycieczki na szlaku Bielańsko – Tynieckiego Parku Krajobrazowego, Buczyna Czernichowska – czyli małe leśne szaleństwo oraz spacer nad piękne leśne jeziorka.
Zajęcia dla dzieci i ich opiekunów (rodziców, dziadków).
Prowadzenie: Dorota Kozłowska-Buczek
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia uczestnictwa (do 13.08 2012), tel.  888 845 896
Wyjazd z pętli autobusowej na Salwatorze o godz. 10.00. Bilety MPK II strefa

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży -Kraków!
Wietora 15

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij