Parada Labradorów!

Już 26 sierpnia 2012 r. w ramach programu „Pomóżmy Razem” odbędzie się IV Parada Labradorów Velvet. Tym razem spotkanie odbędzie się na Polu Mokotowskim w Warszawie. Będzie to najdłuższy w historii Parady wspólny przemarsz labradorów, ich właścicieli i miłośników oraz wszystkich pragnących wesprzeć program „Pomóżmy Razem” w zbieraniu funduszy na szkolenia psów pomocników.

Nie zabraknie też pokazów psich umiejętności i atrakcji dla całych rodzin. Start o godzinie 10.00. W specjalnych strefach edukacyjnych związanych z poszczególnymi rodzajami psów pomocników: ratownikami, terapeutami, asystującymi oraz przewodnikami, będzie można oglądać na żywo pokazy ich niezwykłych umiejętności, a także dowiedzieć się więcej o pomocy, jaką niosą potrzebującym. Wszyscy zainteresowani pracą psów pomagających będą też mogli porozmawiać z przedstawicielami 9 fundacji objętych programem „Pomóżmy Razem”. Wśród atrakcji nie zabraknie również niespodzianek dla całych rodzin, takich jak specjalna strefa zabaw dla maluchów czy tor agility, na którym będzie można podziwiać popisy psów. Punktem kulminacyjnym będzie oczywiście przemarsz wokół Pola Mokotowskiego, który rozpocznie się o godzinie 13.30.

Do udziału w Paradzie organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy są miłośnikami, właścicielami bądź opiekunami labradorów i pragną wesprzeć organizacje zajmujące się szkoleniem psów pomocników. Za każdy kupiony przez uczestników pakiet startowy producent marki Velvet przekaże dodatkowe 10 zł na cele organizacji szkolących psy terapeutów, psy ratownicze oraz psy pomagające osobom z niepełnosprawnością ruchową i niewidomym.

PIES TERAPEUTA – dla dzieci

Labrador jest psem energicznym, ale bardzo cierpliwym, pogodnym, przyjaznym wobec dzieci. Te jego cechy są wykorzystywane w tzw. dogoterapii, która dowiodła, że kontakt chorego dziecka z labradorem podczas zajęć prowadzonych przez specjalistów może być skuteczną formą wspomagania rehabilitacji. Dogoterapia to system ćwiczeń i zabaw z psami wspomagający rehabilitację ruchową oraz umysłową dzieci i dorosłych dotkniętych takimi chorobami, jak na przykład: autyzm, porażenie mózgowe, upośledzenie umysłowe, niedowład kończyn, brak słuchu czy wzroku. Psi terapeuci równie świetnie sprawdzają się w pracy z osobami starszymi.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij