Dla przyszłych obywateli – życie w kolejowym miasteczku!

 

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku zaprasza wszystkich chętnych do udziału w projekcie „Miasto dzieci” w Jaworzynie Śląskiej.

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, które w starej, nieczynnej parowozowni stworzyło placówkę naukową i oświatową, od 30 lipca do 8 sierpnia będzie otwarte dla wszystkich dzieci za darmo.

„Miasto Dzieci” to projekt dydaktyczny przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, głównie pomiędzy 7 a 14 rokiem życia. Codziennie, między godziną 10.00 a 16.00 młodzi obywatele mają możliwość uczestnictwa w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach na stworzonych do tego celu stanowiskach pracy. Na terenie muzeum powstaje jedyne w swoim rodzaju miasto, którym zarządzają dzieci.

W zabudowaniach muzeum, wagonach towarowych oraz w drewnianych domkach tworzy się stanowiska pracy, urzędy, sklepiki, takie jakie znajdują się w mieście, np.: biuro meldunkowe, biuro pracy, straż pożarna, szpital, piekarnia, restauracja, kawiarnia, bank, fryzjer, kino, teatr, itd. Codziennie od godziny 10.00 po otrzymaniu dowodu osobistego i karty pracy dzieci pod opieką wolontariuszy przystępują do pracy w wybranym przez siebie zawodzie, za pracę otrzymują wynagrodzenie w specjalnie wyemitowanej walucie.

W Mieście Dzieci obowiązuje dwuzmianowy system pracy. Podczas przerw organizowane są atrakcje kulturalne, zapraszani są ciekawi goście, przedstawiciele różnych zawodów. Są także aukcje, gdzie młodzi obywatele mogą kupić to, co zostało wyprodukowane w mieście przez ich kolegów, a także rzeczy podarowane przez przychylne osoby. Młodzi mieszkańcy wybierają radę miasta i burmistrza. Pod koniec każdego dnia mają szansę zabierania głosu na zebraniach obywatelskich.

Każdego dnia młodzi pracownicy dostają ciepły posiłek, a za swoje wynagrodzenie mogą kupić smakołyki w restauracji czy kawiarni. Udział dzieci w akcji jest bezpłatny, grupy zorganizowane proszone są o wcześniejsze uprzedzenie o swoim przybyciu.

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij