Cykl spektakli dla dzieci

Postacie z bajek: Pinokio oraz pewna para sąsiadów umilą powrót do szkoły.

Pinokio oraz Paweł i Gaweł przyjadą do Białegostoku na bajkowe zakończenie wakacji. Spotkać ich będzie można w galeriach handlowych Auchan 1 i 2 września. 

Przedstawienia odbywają się w trzech turach: o godz. 13, 15 i 17. W sobotę „Pinokia” zobaczymy w Auchan Hetmańska, a w niedzielę spektakl „Jak Paweł i Gaweł” zagości przy ul. Produkcyjnej.

To jednak nie koniec atrakcji. Cykl zapoczątkowany w najbliższy weekend potrwa aż do grudnia. Miasto odwiedzi mnóstwo bajkowych postaci: Wróbelek Elemelek, mały Tomek, semaforek Jacek, a nawet Święty Mikołaj. Po jednej wizycie na miesiąc.

„Pinokio” to opowieść o chłopcu z drewna, któremu od kłamstwa rośnie nos. Życie dał mu stolarz Gepetto, który go wystrugał. Baśń Carlo Collodiego jest opowieścią o tym, jak psotna marionetka zamienia się w prawdziwego chłopca. Dobro zwycięża i rozsądek bierze górę. Na scenie wystąpią aktorzy, marionetki oraz tzw. lalki „pyskówki” o ruchomych ustach, ale z gestykulacją aktora.

Natomiast w niedzielę odbędzie się spektakl „Jak Paweł i Gaweł”. To zabawna historia na podstawie wiersza Aleksandra Fredry, która rozgrywa się między dwoma sąsiadami. Jak to często w takich sytuacjach bywa dochodzi do kłótni i zabawnych zdarzeń. Co jest przyczyną nieporozumień i jak skończą się sąsiedzkie kłótnie, dzieci dowiedzą się oglądając spektakl.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij