Wakacje w mieście – bezpłatne zajęcia dla dzieci w „Kolorowym mieście” – Poznań!

Urząd Miasta Poznania zaprasza dzieci na wakacyjne spotkania pod hasłem „Kolorowe Miasto”. Od 1 lipca do 29 sierpnia, w kilku poznańskich parkach, organizowane są zajęcia artystyczne i sportowe dla dzieci i ich opiekunów, którzy spędzają wakacje w domu. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zajęcia trwają trzy godziny, między godz. 15.00 a 18.00. Ogółem odbędzie się prawie 100 spotkań. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Organizator spotkań – Urząd Miasta Poznania – zapewnia także wszystkie materiały potrzebne do wykonania prac. Dzieciom proponujemy urozmaicone zajęcia, poznają m.in. gry podwórkowe swoich dziadków, namalują fantastyczną ulicę.

Celem akcji jest „wyjście animatorów do dzieci”. Zajęcia zaplanowano w takich okolicach, w których dzieci bawią się na co dzień. Miejsca, w których pojawi się „Kolorowe Miasto”, to park Chopina, park Sołacki, plac Asnyka, park Wilsona, park Kasprowicza, skwer ul. Przemysłowa/ ul. Bergera, skwer przy ul. Ostrówek, skwer przy pętli tramwajowej między os. Tysiąclecia a os. Lecha.

Zajęcia, organizowane już po raz trzeci, prowadzą młodzi plastycy i animatorzy kultury z Organizacji Horyzonty. W akcji „Kolorowe Miasto” nie chodzi tylko o dobrą zabawę i beztroskie spędzenie wakacji. Chcemy, aby poznaniacy od najmłodszych lat przez zabawę uczyli się ważnych zasad życia społecznego. Przede wszystkim „Kolorowe Miasto” ma rozbudzić w małych uczestnikach „lokalny patriotyzm” i pokazać, że Poznań jest miastem przyjaznym dzieciom. Warsztaty mają rozbudzić w dzieciach kreatywne myślenie, a ich opiekunom mogą podsunąć pomysły, jak ciekawie i mądrze spędzać wakacje w mieście.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij