Letnia Akcja Artystyczna

Towarzystwo Kultury Czynnej zaprasza dzieci do udziału w bezpłatnym cyklu warsztatów pn. „Letnia Akcja Artystyczna„, które odbędą się w dniach 6-12 sierpnia. Do wyboru są 3 rodzaje tygodniowych warsztatów: teatr kukiełkowy, warsztaty reporterskie i kulturka podwórka.

Codziennie: 6-12 sierpnia 2012, godz. 10:00-16:00

Warsztaty zakończą się w niedzielę otwartym pokazem przed zaproszoną publicznością!

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY, wymagane wcześniejsze zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń.

TEL.  693 314 806 E-MAIL: tkcbiuro@interia.pl

Warsztaty są realizowane w ramach projektu Towarzystwa Kultury Czynnej „Co się stało z naszą baśnią” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

TEATR KUKIEŁKOWY

Teatrzyk kukiełkowy „Circo Barbaro” zaprasza! Dzieci wspólnie będą tworzyć lalki teatralne, projektować scenografię i przygotowywać przedstawienie kukiełkowe. Razem z Rybakiem i Syrenką odkryją tajemnice podwodnego królestwa. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy dzieci, które wykreują wspólnie baśniowy, podmorski świat.

Warsztaty prowadzą Natalia Nguyen, Barbara Mijakowska, Monika Skomra, artystki, plastyczki, graficzki, autorki filmów animowanych, animatorki.

WARSZTATY REPORTERSKIE
Z aparatem, kamerą i ołówkiem w ręku dzieci wyruszą na wrocławskie Nadodrze w poszukiwaniu ciekawych osób i interesujących miejsc. Dzieci będą mogły zadawać wnikliwe pytania, tropić, węszyć i myszkować po Nadodrzu. Następnie wszystko to zostanie opisane, sfotografowane i zostanie przygotowany z tej wyprawy reportaż. Słowem – nauka podstaw rzemiosła dziennikarskiego w praktyce… i w zabawie.

Warsztaty poprowadzi Anna Lewińska, kulturoznawca, filolog słowiański, autorka tekstów krytycznych, animatorka.

KULTURKA PODWÓRKA
Wraz z warsztatem KULTURKA PODWÓRKA dzieci wyruszą na nadodrzańskie podwórza, będą robić rysunki i makiety podwórza, będą dyskutować o możliwościach zmiany na lepsze. Organizatorzy mają na celu strzelać nie tylko pomysłami, ale również realnymi rozwiązaniami, przede wszystkim zielonymi, bo jest szansa. Chcą wspólnie z dziećmi dojść do odpowiedzi na pytanie „jak zrobić sobie podwórko?”, chcą zachęcić w ten sposób do wspólnej zabawy i kreatywnego odpoczynku.

Warsztaty prowadzi Anna Rumińska antropolog kultury, architekt, publicystka, badaczka terenowa, trenerka, liderka grupy nieformalnej eMSA Inicjatywa Edukacyjna zajmująca się edukacją przestrzenną, kulturową pro-społeczną, pro-ekologiczną.

Miejsce:

Towarzystwo Kultury Czynnej
ul. Paulińska 4 – 8
Wrocław

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij