Lato w Parku zaprasza małych odkrywców!

Park Odkrywców w Warszawie – zaprasza do aktywnego wypoczynku w każdy weekend od 7 lipca do 26 sierpnia.

Organizatorzy przygotowali leżaki, gry planszowe i plenerowe, eksparymenty z wodą, słońcem i robotami, warsztaty rysunku, pilates, tai-chi, fotografia i kino letnie.

FAMILIJNIE

Wypożyczalnia  gier oferuje bule, piłki, zośki, fresbee, badmintona czy ringo. Dla zmęczonych i spokojniejszych nie zabraknie klocków i gier planszowych z chińczykiem na czele. Rozrywce intelektualnej będzie można się oddać przysiadając na leżakach, z nadwiślanym pejzażem w tle. Jeśli ktoś woli tradycyjny piknik na kocu – nie ma przeciwwskazań.

Letnie tematy przygotowanych warsztatów familijnych to: „Skąd się bierze prąd?” (lipiec) oraz „Dlaczego płaczemy przy obieraniu cebuli?” (sierpień). Nowa propozycja to przejażdżka statkiem. Wspólnie z Żeglugą Stołeczną uruchomino przystań w Parku Odkrywców. Przybijają do niej statki wycieczkowe, tramwaj wodny, można także cumować prywatne łodzie. Zwiedzających CNK obejmują specjalne zniżki na rejsy. Weekendowe poranki w parku upływają pod znakiem gimnastyki. Organizatorzy proponują pilates i tai-chi. Zajęcia są dostosowane do potrzeb i możliwości każdej grupy wiekowej. Na warsztatach plenerowych będzie można uczestniczyć w „kopernikowych laboratoriach„. Z biologami można sprawdzić kwasowość gleby i zobaczyć, ile pyłu zbiera się na liściach roślin rosnących przy Wisłostradzie. Fizycy proponują doświadczenia słoneczne. Powiedzą, dlaczego złe okulary przeciwsłoneczne mogą nam zepsuć wzrok i jak działa krem z filtrem UV.  W odkrywaniu tajemnic wody pomogą chemiczki – porównując wodę z Wisły z filtrowaną, mineralną i destylowaną. Zdradzą też, co się kryje za określeniem „twarda woda”. Nie lada gratka to zabawy ze specjalistami z pracowni robotycznej – starowanie latającymi robotami i  składanie z papieru własnych modeli samolotów. Dla miłośników plastyki odbędą się warsztaty rysunku – to propozycja dla młodzieży i dorosłych(od 15 lat). Przygotowała je Fundacja Atelier, posiadająca wieloletnie doświadczenie w zakresie edukacji plastycznej.

DLA DOROSŁYCH
W każdy letni piątek o 21.00 będą się odbywały seanse kina plenerowego. Pod hasłem „Smutek Tropików” będzie można zobaczyć 8 filmów, będących pretekstem do dialogu na tematy związane z antropologią. Jacy jesteśmy? Czy jedna kultura może być uznana za lepszą od drugiej? Jakie formy relacji społecznych są wspólne dla wszystkich ludzi na Ziemi?

Czytelnia plenerowa to alternatywa, gdy znudzi się kontemplowanie widoków, ale nie wypoczynek w parku. Park Odkrywców oferuje książki, czasopisma kulturalne i popularnonaukowych.

Pawilon 512 – nowa galeria plenerowa Kopernika to przestrzeń dedykowana sztuce. Do września można tu oglądać wystawę „Miejsce odległe” grupy Sputnik Photos. Poprzez pięć opowieści o współczesnym obliczu rzeki w centrum miasta artyści ukazują nieznany wątek życia Warszawy.
Sobotnie wieczory upływają pod znakiem New Classical Romantic. Na Scenie Letniej gości specjalne stanowisko DJ-skie, serwujące utwory muzyki klasycznej, zmiksowane z elementami nowoczesnej muzyki elektronicznej.
Sierpniowe Niebo Kopernika to gratka dla marzycieli i entuzjastów spadających gwiazd. Po zmroku warto przez teleskop spojrzeć w niebo.

Wszystkie atrakcje Parku Odkrywców są bezpłatne!

Szczegółowy harmonogram:

PIĄTEK
15.00 – 18.00: warsztaty rysunku
21.00 – ok. 24.00: Kino Letnie

SOBOTA
10.00 – 22.00: Wypożyczalnia leżaków
10.00 – 20.00: Czytelnia plenerowa/ Wypożyczalnia gier
10.00 – 13.00: Pilates
10.00 – 12.30: Laboratorium biologiczne
13.30 – 17.00: Laboratorium fizyczne
20.00 – 22.00: New Classical Romantic (chill-out muzyczny)
* 21.30 – 23.00: Sierpniowe Niebo Kopernika (04.08 – 25.08.12)

NIEDZIELA
10.00 – 22.00: Wypożyczalnia leżaków
10.00 – 20.00: Czytelnia plenerowa/ Wypożyczalnia gier
10.00 – 13.00: Tai Chi
10.00 – 12.30: Laboratorium chemiczne
13.30 – 17.00: Pracownia robotyczna

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij