Gucio Zaczarowany, czyli Teatr z bajki!

Nowo otwarta kawiarnia Teatru Powszechnego w WarszawieStrefa Kultury – zaprasza w każdą sobotę lipca do rodzinnej zabawy twórczej. W najbliższą sobotę, 14 lipca, dzieci zadadzą sobie pytanie – kim chcielibyśmy być, w kogo się zamienić? Jak byśmy wyglądali, co byśmy jedli na śniadanie, a w co bawili się po szkole? Wraz z Guciem Zaczarowanym maluch zobaczą – jak to jest spojrzeć na świat oczami kogoś innego.

Plan jest bardzo prosty – spotkać się latem w teatrze, najbardziej magicznym z magicznych miejsc, aby poprzez wspólne czytanie uruchomić wyobraźnię teatralną.

Do zabawy zostaną wybrane bajki ukochane przez dzieci i dorosłych, którzy podobno też kiedyś byli dziećmi. Czytanie odbywa się  w grupie, bo nic nie daje tyle radości, co wspólne przeżywanie znanych historii, i twórcza interpretacja, czyli nauka doceniania swojej kreatywności.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

Wstęp wolny.

Start, jak zawsze, o godz. 11.00!

TEATR POWSZECHNY

IM. ZYGMUNTA HÜBNERA

03-801 Warszawa,
ul. Jana Zamoyskiego 20

 

Gucio zaczarowany.- to bajka legenda. Fantastyczno-przyrodnicza powieść dla dzieci autorstwa Zofii Urbanowskiej , ukochana książka dzieciństwa Czesława Miłosza. W powieści Gucio zaczarowany ukazano historię chłopca, który za swoje lenistwo został przez wróżkę ukarany przemianą w muchę. W tej postaci ogląda świat, poznając prawidła przyrody. Na swojej drodze spotyka różne zwierzęta, rozmawia z nimi i przekonuje się, że każda, nawet drobna istota, ma swoje zadanie do wykonania.

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij