12. Festiwal „Ogrody muzyczne”

12. Festiwal „Ogrody Muzyczne – W Cieniu Cyprysów – Dzieciece Ogrody Muzyczne” – 19 i 26 lipca o godzinie 10:00 – Dziedziniec Wielki Zamku Królewskiego w Warszawie – wstęp wolny!

W ramach „Dziecięcych Ogrodów Muzycznych” Organizatorzy 12. Festiwalu „Ogrody Muzyczne” przygotowali specjalnie dla dzieci niezwykłe projekcje znanych na świecie muzycznych filmików muzycznych Symfollies. Spotkania w ramach „Dziecięcych Ogrodów Muzycznych” odbywają się w każdy czwartek rano, o godzinie 10.00. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Organizatorzy zapraszają zarówno grupy zorganizowane („Dziecięce Ogrody Muzyczne” wpisują się w akcję Lato w mieście), jak i indywidualne rodziny z dziećmi.

 Symfollies to magiczna kraina, w której mieszkają instrumenty muzyczne orkiestry symfonicznej. Głównymi bohaterami kreskówek Symfollies są: tata Bass, mama Celine, ich syn Stradi i córka Viola lub też cała czwórka razem – skrzypcowa rodzina. Wraz z innymi instrumentami orkiestry symfonicznej, bohaterowie przeżywają zabawne, wzruszające i pasjonujące przygody.

Projekt o nazwie Symfollies powstał z przekonania, że muzyce poważnej nie poświęca się takiej uwagi, na jaką zasługuje. W zabieganym i szybko zmieniającym się społeczeństwie czasami brakuje czasu na tworzenie projektów skupionych na kształtowaniu potrzeb wyższych – zwykle w życiu zajmujemy się realizacją najbardziej podstawowych celów. Tymczasem kontakt z muzyką poważną należy do potrzeb, których zaspokojenie wymaga pewnego wysiłku. Na jego podjęcie nie starcza czasami sił. Aby poznać muzykę poważną i czerpać z niej przyjemność, trzeba zacząć jej słuchać jak najwcześniej. Dlatego stworzono serię kreskówek, aby w przyjemny sposób zaznajamiać dzieci i ich rodziców z muzyką poważną.

 Życie mieszkańców Symfollies bardzo przypomina nasze, ale ma swoje szczególne cechy: bohaterowie nie komunikują się między sobą za pomocą języka mówionego, jak większość z ludzi. To, co robią i jak wyrażają swoje uczucia zostaje przekazane przez muzykę klasyczną.

 Stradi, jeden z głównych bohaterów serialu, występuje pod postacią skrzypiec. Jest ciekaw nowych rzeczy, czasami bywa śmiały, a nawet nieposłuszny. Lubi towarzystwo i uwielbia błyszczeć, być w centrum uwagi, nie brak mu również inteligencji i bystrości. Razem ze swoją siostrą Violą, Stradi przeżywa wiele zabawnych przygód. Viola – starsza siostra skrzypiec, występująca pod postacią altówki, jest miłą i rozsądną dziewczynką, może czasami trochę upartą. Chociaż jest mniej spragniona przygód niż jej brat, wie, jak bronić własnego zdania. Czasami sprzecza się z bratem, ale zdarza się to przecież w każdej rodzinie.

Kontrabas – Bass – jest pełnym dobroci ojcem rodziny, pogodnym i skorym do żartów, choć czasem wymagającym. Kiedy się śmieje, to tak, że aż mu się brzuch trzęsie, a kiedy pokręca wąsa to oznacza, że się gniewa. W gruncie rzeczy jednak jest rodzinnym pantoflarzem. Wiolonczela – Celine – to mama, o łagodnym, ale stanowczym charakterze. Lepiej niż Bass zna i rozumie młodych ludzi. W przypadku rodzinnych konfliktów zwykle odgrywa rolę mediatora. Celine zdecydowanie dyryguje rodziną i nie śmieje się aż tak często. To ona wiedzie prym w organizacji życia rodzinnego.

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij