Ulica Chylońska w Gdyni zaprasza na swoje święto!

W sobotę 16 czerwca – rady gdyńskich dzielnic Chyloni i Cisowej zapraszają na Święto Ulicy Chylońskiej – paradę i festyn rodzinny.

Parada wyruszy o godz. 15.00 sprzed Szkoły Podstawowej nr 31 przy ul. Chylońskiej 227. Barwny pochód z udziałem m.in. grupy rekonstrukcyjnej wojska polskiego i amerykańskiego, Gdyńskiego Szwadronu Krakusów oraz kawalerii na koniach przejdzie do Paku Kilońskiego.
Tam o godz. 16.00 rozpocznie się festyn, który potrwa do godz. 21.00. W programie: występy zespołów Pstrong Orkiestra, zespołu muzyki dawnej, Shantymentalni, grupy tanecznej Challenge, quizy i konkursy dla dzieci i dorosłych, wesołe miasteczko z zamkami, zjeżdżalniami i gokartami.
Atrakcją festynu będzie również osada rycerska z pokazami walk w szrankach, torem łuczniczym, plebejskimi zabawami dla dzieci i dorosłych, a także kramami z podpłomykami przygotowywanymi na miejscu, tunikami i drewnianym uzbrojeniem dla dzieci, skórnictwem, średniowiecznym szewstwem, płatnerzem. Będzie można rzucić włócznią lub balem oraz przymierzyć zbroję.
Święto poprzedzone będzie prelekcjami historycznymi oraz warsztatami dawnych zawodów: garncarstwo, haftowanie, repusowanie i trybowanie, malowanie na szkle, decoupage.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij