Rodzinne spotkania, opowieści – wspólne biwakowanie!

Na moc rodzinnych atrakcji, pełnych ciekawych przygód i opowieści – zaprasza Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie w Uzarzewie! Na dzieci czeka mnóstwo opowieści o zwierzętach, o  ich wyglądzie, wydawanych odgłosach i zwyczajach. Dzieci nauczą się rozpoznawać drzewa, będą malować obrazy i piec kiełbaski przy ognisku.

„Spotkania Rodzinne”

W miesiącu czerwcu /wszystkie spotkania o godz. 11.00 / 
9 czerwca – „Papugi świata”
16 czerwca – „Zwierzęta bohaterami bajek”
23 czerwca – „Zwierzęta wiecznego śniegu”
30 czerwca – „Co jedzą drapieżniki?”

W miesiącu lipcu / wszystkie spotkania o godz. 11.00 /
7 lipca – „Jaki to liść, jaki to kwiat, jakie to drzewo?”
14 lipca – „Zabawa z obrazami”
21 lipca – „Zwierzęta naszych lasów”
28 lipca – „Zwierzęta Czarnego Lądu”

W miesiącu sierpniu / wszystkie spotkania o godz. 11.00 / 
4 sierpnia – „Co jedzą drapieżniki?”
11 sierpnia – „W myśliwskim salonie”
18 sierpnia – „Czy wrona to żona gawrona?”
25 sierpnia – „Papugi świata”

Opis zajęć:

„Co jedzą drapieżniki?”
Opowieści o zwierzętach, które polują na inne swoje ofiary bo muszą jeść mięso. Organizatorzy pokażą je i wyjaśnią dlaczego są potrzebne w przyrodzie. Będą też kolorowanki, układanki i gry.
„Jaki to liść, jaki to kwiat, jakie to drzewo?”
Dzieci samodzielnie wykonają zielnik, wykorzystując zebrane podczas spaceru w uzarzewskim parku liście, na podstawie wyglądu liści i ich kształtu uczą się rozpoznawać drzewa.
„Czy wrona to żona gawrona?”
Czy wiecie, że sójka z niebieskim piórkiem to kuzynka czarnego jak smoła kruka?. Dzieci dowiedzą się o innych jego krewnych i o tym, co ich dzieli.
„Papugi świata”
W ekspozycji z papugami zaproponowane jest spotkanie z najpiękniej ubarwionymi ptakami świata, z ich życiem i charakterystycznymi cechami. Dzieci nauczą się rozpoznawać wygląd niektórych z nich oraz ich głosy.
„W myśliwskim salonie”
Dzieci zobaczą jak wyglądał salon myśliwski w dworach szlacheckich, będą szukać zwierząt na obrazach, rzeźbach oraz meblach i rozpoznawać je. Poznają pracę myśliwego oraz wybrane zwyczaje łowieckie.
„Zabawa z obrazami”
Na obrazach Jana Sokołowskiego dzieci będą rozpoznawać i liczyć namalowane zwierzęta, ich środowisko i pory roku. Poznają też wybrane elementy gwary myśliwskiej. Poznają różne techniki malarskie i same namalują obraz.
„Zwierzęta bohaterami bajek”
Opowieści o najbardziej lubianych i popularnych bohaterach bajek. Na podstawie krótkich fragmentów bajek dzieci będą odgadywać, kto to taki.
„Zwierzęta Czarnego Lądu”
W pawilonie egzotyki dzieci poznają faunę Afryki. Dlaczego jest tam tak dużo zwierząt?.
„Zwierzęta naszych lasów”
Dzieci przyjrzą się bliżej naszym rodzimym zwierzętom: jak wyglądają, czym się charakteryzują i w jakim środowisku żyją. Będą ich szukać w lesie, na polu i w wodzie.
„Zwierzęta wiecznego śniegu”
Mimo że zima już się skończyła, warto wiedzieć gdzie znajduje się kraina wiecznego lodu i jakie zwierzęta tam żyją. Jak sobie radzą w tak trudnych warunkach żeby przeżyć?

Warunkiem uczestnictwa w Spotkaniach Rodzinnych jest wykupienie biletu rodzinnego za 25 zł (dla maksymalnie 5 osób). Dla uczestników zapewniamy bezpłatnie przewodnika. Przy zgłoszeniu się w danym dniu co najmniej 30 osób przygotujemy na terenie naszego parku ognisko, przy którym będzie można upiec przywiezione ze sobą kiełbaski. Przy mniejszej ilości zgłoszeń uczestników częstujemy ciasteczkami i herbatą.

Istnieje także możliwość indywidualnego zamówienia przejażdżki 12 osobowym powozem konnym w Dolinie Cybiny. Powóz można zamówić pod telefonem 61 818 44 25.
Chęć uczestnictwa w Spotkaniach prosimy zgłosić telefonicznie pod numer 503 173 980 w kasie Muzeum.

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij