Na turystycznym szlaku – wieża widokowa na Wielkiej Sowie

W okresie od 1 maja – do 31 października – w godzinach od 9:30 do 19:00 – można podziwiać przepiękne widoki z wieży na Wielkiej Sowie! Liczy ona aż 1014,8 m n.p.m. i jest najwyższym szczytem Gór Sowich w Sudetach Środkowych. Prowadzi do niej narciarski szlak czerwony z Andrzejówki.

Na Wielkiej Sowie, należącej do Korony Gór Polski, stoi wieża widokowa zbudowana ku czci Ottona von Bismarcka. Jej budowę zainicjowało Zrzeszenie Towarzystw Gór Sowich w 1904 r. Wieża widokowa to 25 metrowa kamienna budowla obchodziła w cztery lata temu setne urodziny. Ta data stała się dla budowli szczególna, bo właśnie na te okrągłą rocznicę wyremontowano ją i ponownie po latach zamknięcia przed turystami, otwarto dla wszystkich.

Wieża Widokowa na szczycie Wielkiej Sowy czynna jest w każdy dzień tygodnia w godzinach od 9:30 do 19:00 w okresie od 1 maja do 31 października. Ze szczytu można podziwiać piękną panoramę Gór Sowich.

Ceny biletów wstępu:
– bilet normalny – 4,00 zł
– bilet ulgowy – 2,00 zł dla dzieci i młodzieży uczącej się (do 19 roku życia) – dzieci w wieku do lat 6 mają wstęp wolny i mogą wejść na wieżę tylko pod opieką dorosłych.
Uwagi i wnioski można zgłaszać w Urzędzie Miejskim w Pieszycach pod numerem tel.(074) 8365 488.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij