Mama z aparatem, czyli „Dziecko w oczach matki” – wystawa prac fotografujących mam!

Dodano: 05 czerwca 2012r.

Tagi: , , ,

Darmowy pokaz zebranych z Polski i z zagranicy fotografii, które z wielką pasją i miłością – wykonały swoim dzieciom ich mamy – odbędzie się w sobotę (9 czerwca) o godzinie  14:00. 

Wystawa została zorganizowana w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, gdzie odbędzie się wernisaż prac absolwentek Akademii Fotografii Dziecięcej. Fotografie, które zostaną pokazane podczas toruńskiego wernisażu, są jedyne w swoim rodzaju. Wszystkie z nich są dziełem mam, utalentowanych fotografek.

Wystawa jest zwieńczeniem nauki w internetowej szkole fotografii dla mam – Akademii Fotografii Dziecięcej. Grupa ponad 50 mam z Polski i zagranicy, z grona 1300 uczących się w Akademii, przez ponad pół roku pracowała nad zagadnieniami z zakresu fotografii. ” Prezentowane prace to przekrój różnych stylów i technik fotograficznych. Od zdjęć studyjnych poprzez fotografie reportażowe po zdjęcia wykonane w zaawansowanych technikach takich jak cross processing – mówi prowadząca zajęcia Monika Ralcewicz-Ciaiolo. – Wszystkie zdjęcia łączy jednak jeden motyw – dziecko i niezapomniane momenty jego dzieciństwa. W trakcie tej wystawy możemy zobaczyć dzieci takimi, jakimi widzą je własne matki – przyznaje z kolei Aleksandra de Soleil, fotograf dziecięcy i założycielka Akademii. – To jest właśnie największa wartość tych fotografii. Emocje widoczne są w każdym kadrze. Oglądając zdjęcia od razu czujemy, że ich autorki fotografowały nie tylko aparatami, ale i sercem” – dodaje.
Zdjęcia fotografujących mam będzie można zobaczyć już 9 czerwca (sobota) w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Uroczyste otwarcie o godzinie 14:00.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij