Magia dźwięków – dzieci poznają Operę (Szczecin)

Dodano: 05 czerwca 2012r.

Tagi: , ,

„Operanek” to spotkanie dla dzieci, które chcą odkryć nowy świat i poznać magię różnych dźwięków! Już 10 czerwca w Operze – w Szczecinie – o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie, którego tematem przewodnim będą podróże, a wybranym utworem – „Sójka” Jana Brzechwy! Dzieciom w czasie zabawy będą towarzyszyły instrumenty oraz rekwizyty imitujące dźwięki środków lokomocji. Nowy „Operanek” w nowym miejscu i z nowymi bohaterami, to pełna przygód i niespodzianek podróż w czasie czarodziejskim wehikułem, który zabierze dzieci w odległe czasy, gdy człowiek pojawił się na ziemi i zaczął słuchać odgłosów natury, a także sam zaczął wydawać głos.

Dzieci dowiedzą się, jak z kartki papieru wyczarować deszcz, szum morza oraz burzę. Odwiedzą także Wolfganga Amadeusza Mozarta podczas pracy nas Requiem oraz Ludwiga van Beethovena tworzącego IX Symfonię.
Najmłodsi dowiedzą się, czym się różni takt od dwutaktu, flet od trąbki, nuta od ćwierćnuty, a także będą mieli możliwość zagrania w orkiestrze symfonicznej, uczestniczenia w licznych konkursach, śpiewaniu i tańcach.
Starszych uczestników z pewnością zaciekawi teatr cieni, zagadki, i dowcipne dialogi Pana Operanka z jego gośćmi, którymi będą m.in. Operomysz postać lalkowa zwana Myszorą, która nie boi się niczego, a także Redi iluzjonista, mistrz białej i czarnej magii, którego pokazy zachwyca wszystkich niezależnie od wieku.
Nowy Operanek prowadzi znany i lubiany aktor Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie Przemek Żychowski.
„Operanek” w nowej formule to okazja do spotkania, zabawy i nauki dla dzieci, rodziców i wszystkich miłych widzów.
Prowadzący zabiorą uczestników w podróż operankowym wehikułem czasu. Będzie można odwiedzić ciekawe i tajemnicze miejsca. Dzieci nauczą się, inaczej niż dotąd, przysłuchiwać się otaczającej nas przyrodzie, wsłuchiwać się w odgłosy natury, na nowo słuchać odziewków głosów, a także znanych i mniej znanych utworów muzycznych.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij