Dzień Dorożkarni – Dziecięca Euro stolica!

W programie prezentacji Dorożkarni przygotowanej na 17 czerwca w godzinach od 12:00 do 15:00 – znajdą się występy sceniczne grup tanecznych: Kidz of Warsaw, Funky Teddies, gra miejska, spektakl „Wieczór z Alicją” z udziałem grup tanecznych Drop’s, Step i Teatru Tańca Test oraz gościnnie grup Flesz i Slyde, koncert – projekt Grażyna Łobaszewska z Dorożkarnią oraz animacje i warsztaty artystyczne. Spotkanie odbędzie się na Placu Defilad – przy ul. Marszałkowskiej.

W programie:

GRA MIEJSKA 
Gra miejska zabierze uczestników w podróż po krajach reprezentowanych na meczach Mistrzostw Europy. Dzieci przeniosą się w nieznane zakątki Portugalii, Francji, Hiszpanii czy Holandii, będą brały udział w niespodziewanych, czasem ekstremalnych konkurencjach, a zadaniem graczy będzie rozwikłanie niejednej detektywistycznej zagadki i walki o skarb Europy – nagrodę w grze miejskiej!
Organizatorzy zapraszają do drużynowej zabawy, która uatrakcyjni czas oczekiwania na kolejne rozgrywki i stanie się jednym z najciekawszych doświadczeń kibiców w czerwcu 2012.
Możliwa wcześniejsza rejestracja do gry. Wystarczy wysłać maila na adres: zwalcznude@dorozkarnia.pl w tytule wpisując „Strefa Kibica”, a w treści podając nazwę drużyny, ilość osób w grupie, oraz wiek dzieci z drużyny.

KIDZ OF WARSAW – grupa tańca break-dance
Grupa tańca break-dance, a break dance to ciągłe ćwiczenia i nigdy nie jest tak, że b-boy umie wszystko. Ciągle trzeba powtarzać nowo zdobyte kroki i umiejętności, a jednocześnie bardzo ważna jest zdolność improwizacji. Inspiracje może znaleźć wszędzie – w dźwiękach, w ruchach zwierząt lub w rytmie miasta. Tego wszystkiego uczy swoich podopiecznych b-boy i choreograf – Łukasz Depa.

FUNKY TEDDIES – grupa tańca locking
Grupa powstała w roku 2007, specjalizuje się w tańcu Locking. Wszyscy jej członkowie polubili ten rodzaj tańca i nauczyli się jego zasad. Od kilku lat szlifują swój warsztat. Uczęszczają na warsztaty taneczne z udziałem wyśmienitych tancerzy z USA, Francji, Niemiec. Chcą promować Locking wśród młodych ludzi. Chcą zaszczepić pasję do tańca. Chcą pokazać, że można inaczej spędzać wolny czas i mieć z tego przyjemność. Startują w wielu zawodach organizowanych w Polsce i zagranicą. Odnoszą duże sukcesy. Organizują pokazy w klubach młodzieżowych i podczas imprez plenerowych. Funkowe misie są rozpoznawanymi i szanowanymi postaciami w świecie street artu i każdy wie, że jak Funky Teddies są na miejscu to na pewno będzie dobra zabawa.

WIECZÓR Z ALICJĄ – spektakl

Widzom zostaną zaprezentowane obszerne fragmenty bajkowego widowiska tanecznego „Wieczór z Alicją”. Jest ono inspirowane powieścią „Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carolla z udziałem pięćdziesięciu tancerzy, grupy bębniarskiej, kuglarzy i muzyków. Zostało przygotowane specjalnie na Dziecięcą Stolicę, która odbyła się w 19 maja w Parku Agrykola. 
W spektaklu tańczą tancerze z Dorożkarni: Drop’s, Step, Teatr Tańca Test z Dorożkarni oraz zespoły Flesz i Slyde z DK Śródmieście.
Alicja – jest dziewczynką z dużą wyobraźnią, odważną, ciekawą świata, nieco przemądrzałą, wrażliwą na poezję. Dzięki snom przenosi się do bajkowych, fantastycznych krain, gdzie przydarzają się jej niesamowite, na poły purnonsensowe przygody.
Widowisko przygotowali Iza Borkowska i Darek Sikorski.


DOM I PRACOWNIA WOKALNA

DOM czyli Dziecięcy Odjazd Muzyczny oraz Pracownię Wokalną prowadzi Michalina Malczewska – wokalistka i pedagog. Są to grupy dla lubiących muzykę, piosenkę i… ciężką pracę. Bo, żeby być dobrym wokalistą, trzeba ciężko pracować. Wokaliści obu grup często dają koncerty w Dorożkarni i na imprezach dzielnicowych.

PROJEKT GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA I STUDIO PIOSENKI DOROŻKARNI
Studio Piosenki Dorożkarni – prowadzi Monika Malec – trener wokalny i pedagog. Do największych sukcesów młodzieży należy reprezentowanie stolicy podczas projektów międzynarodowych – w Korei na Hi Seul Festival oraz we Włoszech podczas Dni Polskich w Mediolanie. Są także laureatami konkursu wokalnego na Veszprem Games na Węgrzech. Młodzież nagrywa płyty do festiwalu Ten Ton, płyty z kolędami, koncertuje podczas imprez dzielnicowych i miejskich, także z udziałem znakomitych muzyków akompaniujących czołowym artystkom (Kayah, Natalia Kukulska, Edyta Górniak).
Studio Piosenki Dorożkarni wystąpi w koncercie ze specjalnym udziałem Grażyny Łobaszewskiej oraz z towarzyszeniem znakomitych muzyków.
Grażyna Łobaszewska – jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek, kompozytorka i autorka śpiewanych przez siebie utworów, była patronem organizowanego przez Dorożkarnię 7 Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Ten Ton. Fenomen ponadczasowości tej Artystki tkwi w Jej ogromnym talencie, silnej osobowości, wielkiej wrażliwości, a także wyjątkowości wykonywanego przez Nią repertuaru z gatunku pop – soul, funky, jazz – rock. Wymagający odbiorca bez trudu znajduje w nim ogromne pokłady piękna, prawdy i kunsztu wykonawczego.
W koncercie wystąpią:
Grażyna Łobaszewska, Monika Malec oraz Sylwia Drabik, Sylwia Przetak, Anna Sydor, Adrianna Piotrowska, Małgorzata Zielińska, Kinga Zielska, Łukasz Mielko oraz Tomasz Krupa;
Muzycy: Jacek Piotrowski piano + kierownictwo muzyczne, aranżacje, Artur Lesicki – gitary, Michał Grott – gitara basowa, Jan Młynarski – perkusja, Przemek Kostrzewa – trąbka, Marcin Kajper – saksofon.
Prowadzenie: Aleksandra Antolak

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij