„Cała Polska Czyta Dzieciom” – rodzinne spotkania w Bibliotekach!

Kampania społeczna „Cała Polska Czyta Dzieciom” obchodzi w czerwcu swoją kolejną rocznicę – tym razem jest to już jedenasty rok wspólnego i głośnego czytania bajek dla dzieci! Z tej okazji w wielu Bibliotekach zaplanowano spotkania z najmłodszymi czytelnikami oraz z ich rodzicami i opiekunami – zachęcając do spędzania wspólnego czasu na czytaniu! W całej Polsce będą organizowane spotkania, które są doskonałą okazją na zawiązanie przyjaźni z kolorowymi bajkami, które mają bardzo korzystny wpływ na rozwój wszystkich dzieci. Darmowym spotkaniom będą towarzyszyły różne zabawy, gry, konkursy i co najważniejsze magiczna atmosfera i niezapomniana przygoda, która w każdym maluchu rozbudzi wyobraźnię!

 

Kilka spotkań już dla Was wyszukaliśmy:

TARNOBRZEG

Pierwsze spotkanie zatytułowane „Bajeczki Jedynaczki” – rozpocznie się już 5 czerwca o godzinie 10:00 w filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ulicy Dąbrowskiej M. 31a w Tarnobrzegu. Na kolejne Biblioteka zaprasza 6 czerwca, o godzinie 16.30.

„Moje poczytajki” to spotkanie zaplanowane na godzinę 12:00 w filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ulicy Krzywej 2.

Na kolejne spotkanie z książką dla najmłodszych zaprasza filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej, Mikołaja Kopernika 18. Spotkanie rozpocznie się o 16.30 – także 5 czerwca! Podczas ostatniego w tym dniu spotkania zaplanowano głośne czytanie bajek – wspólnie z rodzicami!

Spotkanie „księgi, książki książeczki” rozpocznie się 6 czerwca, a do swojego księgozbioru zaprasza na godzinę 16:00 filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ulicy Kościelnej 3.

JELENIA GÓRA

Od 6 do 27 czerwca, w każdą środę, w godzinach od 11:00 do 13:00 – Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa przy ulicy Bankowej 27 w Jeleniej Górze, zaprasza na „Poranki –Czytanki”.  W myśl zasady „bawiąc – uczyć” dla najmłodszych organizatorzy zaplanowali także cykl gier i zabaw edukacyjnych, które wprowadzą dzieci w tematykę książek i biblioteki.

BYDGOSZCZ

Cały miesiąc czytelniczych atrakcji przygotowały filie bibliotek w Bydgoszczy!

Już 5 czerwca o godzi  11.00, filia nr 9 dla dzieci i młodzieży przy ul. Marii Konopnickiej 2  zaprasza na głośne czytanie książek o przygodach Franklina – „Poznaj Franklina i jego przyjaciół”.

15.30 – filia nr 10 dla dzieci i młodzieży przy ul. Broniewskiego 1 zorganizowała – „Zabawa w introligatora” – dzieci będą mogły stworzyć książki obrazkowe w oparciu o wiersz Wandy Chotomskiej pt. „Niebieska piosenka”.

06.06.12

10.00 – filia nr 6 dla dzieci i młodzieży przy ul. Noakowskiego 4 w ramach akcji  – „Cała Polska czyta dzieciom” – czytanie książki pt. „Wesołe wakacje” oraz konkurs plastyczny.

15.00 – filia nr 14 dla dorosłych i dla dzieci przy ul. Dworcowej 49 zaprasza na – „Czerwcowe czytanki” – impreza dla dzieci zorganizowana w ramach akcji „Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom”.

08.06.12

15.00 – filia nr 25 dla dorosłych i dla dzieci przy ul. Błądzimskiej 36  – zaprasza na głośne czytanie „Bajki o Krzysiu” i wspólną rozmowę – zajęcia w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

16.00 – filia nr 4 dla dzieci i młodzieży przy ul. Czerkaskej 11 – „W Królestwie Elfów” – głośne czytanie w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

11.06.12

16.00 – filia nr 30 dla dorosłych i dla dzieci przy ul. Toruńskiej 185 – „Cała Polska czyta dzieciom” – czytanie książki Joanny Papuzińskiej pt. „Asiunia”.

Więcej informacji o codziennych zabawach z książkami, które trwają do końca czerwca – na stronie głównej Biblioteki w Bydgoszczy!

KRAKÓW

Śródmiejska Biblioteka Publiczna, filia numer 11 przy ulicy Dzielskiego – zaprasza 11 czerwca, o godzinie 10.30, na spotkanie edukacyjne „Opowieści o smokach”, które będzie połączone z głośnym czytaniem bajek w ramach cyklu: „Posłuchaj z nami”.

GDYNIA

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni zaprasza na XI edycję Ogólnopolskiego tygodnia czytania dzieciom! W ramach akcji „Czytanie łączy pokolenia” filie Biblioteki zorganizowały spotkania dla najmłodszych:

Filia nr 4 przy ulicy Wadm. K. Porębskiego 21 – zaprasza 5 czerwca o godz. 16:00 na głośne czytanie książki J. Wilczyńskiego „O królewnie, która chciała jeździć koparką” połączone z grami wyobraźni. Dla dzieci w wieku 5 – 8 lat (pod opieką rodziców).  Kolejne spotkanie 8 czerwca o godzinie 16:00 – zatytułowane zostało „Lekcje śmiechu z królewną Aurelką” – na podstawie fragmentów książki R. Jędrzejewskiej – Wróbel Maleńkie królestwo królewny Aurelki. Głośne czytanie połączone z zabawami.  Dla dzieci 3 – 7 lat (pod opieką rodziców).

Filia nr 12 przy ulicy Opata Hackiego – zaprasza 6 czerwca o godzinie 11:00 na głośne czytanie bajki: „Franklin gra w piłkę nożną” przez zaproszonego gościa – zawodnika Arki Gdynia.

Filia nr 18 przy ulicy Kartuskiej- zaprasza dzieci z rodzicami – 4,5 i 8 czerwca o godz. 17:00 – na głośne „Czytanie, które łączy pokolenia”.


Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij