Brave Kids – spektakl dla dzieci!

Dodano: 30 czerwca 2012r.

Tagi: , , , ,

Już 2 lipca o godzinie 17.00 w Imparcie odbędzie się spektakl Brave Kids. To dziecięcy pokaz efektów dwutygodniowej warsztatowej pracy, kolaż artystycznych umiejętności, wymiany kulturowej, tradycji, sposobu bycia i zachowania. Dzieci w twórczej aktywności i wspólnym działaniu znajdują pierwiastek szczęścia, radości i bezpieczeństwa.
To połączenie dwóch warsztatowych grup. Jednej, skupiającej w namiocie cyrkowym na wrocławskim Brochowie dzieci z Chin, Kirgistanu, Norwegii, Zimbabwe, Izraela i Polski. Drugiej – ćwiczącej we Wrocławskim Klubie Formaty na Muchoborze Wielkim, reprezentowanej przez Tanzanie, Gruzję, Bułgarię, Rumunię i grupę dzieci rodzin, które zdecydowały się ugościć dzielne dzieciaki. Pokaz w Imparcie to efekt warsztatowej pracy „na półmetku”, dzieci zdążyły się poznać, zaprzyjaźnić, wymienić swoimi artystycznymi doświadczeniami i stworzyć wspólną prezentacje wielokulturowych cech i umiejętności.

Ten występ ma zaostrzyć apetyt wrocławskiej widowni – mówi Iwona Staňková producent wykonawczy Brave Kids – to głos odważnych dzieciaków, ich wizja wspólnego spektaklu. Dzieci przyjechały do Wrocławia już z artystycznymi umiejętnościami, czy wyssanymi z mlekiem matki np. rumuńskim tańcem Hora, czy tymi nabytymi na pozalekcyjnych zajęciach – taniec na szczudłach młodych Norweżek. To co dla nas ważne w naszym działaniu, to pozwolenie dzieciom na wspólną wymianę umiejętności – tworzenie spektaklu przez nich samych, bez większej ingerencji dorosłych.

Podczas warsztatów nad dziećmi czuwają polscy pedagodzy – przeprowadzają warsztaty wokalne, taneczne i ćwiczenia mające na celu budowanie wspólnego zaufani. Oni starają się tak stymulować artystyczna pracę, żeby powstał finalny spektakl złożony z ponad 100 dzieciaków. Zaraz po spektaklu dzieci wyjeżdżają na tydzień do Krośnic, dolnośląskiego miasteczka położonego w malowniczej Dolinie Baryczy. Tam połączą energię, scalą wypracowane umiejętności, by już 7 lipca zaprezentować finalny spektakl w Imparcie podczas Brave Festival „Wtajemiczenie kobiet” a trzy dni później w Głównej Siedzibie UNESCO w Paryżu.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij