Bezpłatne – rodzinne zwiedzanie Wałbrzycha!

Wakacyjne niedziele – dla dzieci i całych rodzin! „Z mamą i Tatą zwiedzam Wałbrzych” – już w najbliższą niedzielę 1 lipca organizatorzy zapraszają do wałbrzyskiego Rynku na wycieczkę szlakiem legend, która będzie połączona z przedstawieniem teatru ulicznego.

W każdą niedzielę wakacji zaplanowano rodzinne wycieczki z przewodnikiem, na których milusińscy poprzez zabawę i edukację będą mogli poznać nieznane oblicze Wałbrzycha. Każde spotkanie to inny niezwykle ciekawy temat i tajemnice do rozwiązania. Dzieci otrzymają pamiątkowy bilet i ciekawe materiały dydaktyczne, wezmą udział w fantastycznej grze miejskiej!

Wycieczki zaplanowano w dwóch cyklach: 

01 i 29 lipca 2012r. 
1. „O cudownym źródełku, domu Pod trzema różami, o czerwonym kościele, kamienicy pod Atlantami!”
/spacer po Starym Mieście z własnym planem miasta, w poszukiwaniu miejsc związanych z legendami; obejrzymy inscenizację jednej z wałbrzyskich legend/.

08 lipca i 05 sierpnia 2012r. 
2. “Dziś cała rodzina wyrusza do wałbrzyskiego ratusza”
/czyli rodzinna wizyta w ratuszu, podczas której zwiedzimy Salę Witrażową oraz zobaczymy gabinet Prezydenta Wałbrzycha (każdy uczestnik będzie mógł zasiąść na prezydenckim fotelu), pozaglądamy też w ratuszowe zakamarki/.

15 lipca i 12 sierpnia 2012r. 
3. „Jak się potężny, stary dąb miewa, czyli o czym szumią drzewa?”
/spacer po Parku Sobieskiego, podczas którego wysłuchamy ciekawych przypowieści, przysłów, wierzeń związanych z drzewami oraz zobaczymy, jak stworzyć zielnik/.


22 lipca i 19 sierpnia 2012r. 

4.Opowieści o rzeczach… powszednich, czyli zajęcia w muzeum i w tajemniczym ogrodzie.
/zajęcia w Muzeum w Wałbrzychu, podczas których dowiemy się, jak nabić syfon oraz jak nabić kogoś w butelkę, będziemy złocić przedmioty i stworzymy ze starych całkiem nowe rzeczy/.

26 sierpnia 2012r. – GRA MIEJSKA na zakończenie wakacji! 

5. Dziś Wałbrzycha tajemnice odkryjemy znakomicie – GRA MIEJSKA
/gra dla rodziców i dzieci, podczas której zmierzymy się z wałbrzyskimi zagadkami, będziemy musieli wytężać umysły i wzrok, aby wykonać łatwe lub całkiem trudne zadania/.

Zbiórka w każdą niedzielę wakacji na Wałbrzyskim Rynku o godz. 12:00

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij