Bajkobus przy kościele Marii-Magdaleny

Dodano: 16 czerwca 2012r.

Tagi: , , , ,

Aktorzy z wrocławskiego Teatru Lalek zapraszają wszystkie dzieci na sztukę: Dzwon Grzesznika!
Jest to niesamowita opowieść z dreszczykiem. Ludwisarz Michał Wilde zabija nieposłusznego czeladnika, sądząc, że ten zmarnował jego ciężką pracę nad dzwonem do kościoła św. Marii Magdaleny. Za zabójstwo zapłaci głową, ale jeszcze przed śmiercią ukończy pracę nad dzwonem i usłyszy jego dźwięk. Ku jego przerażeniu nie będzie to jednak bynajmniej zwyczajne bicie dzwonu…

Bajkobus jest unikalną, jedyną w Europie mobilną sceną teatralną, repliką neobarokowego budynku Teatru Lalek. Całą przestrzeń sceniczna – nadbudowa Bajkobusu – została zrobiona ręcznie i zachwyca dbałością o szczegół i doskonałym oddaniem piękna oryginalnego budynku.
Bajkobus jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt akustyczny i oświetleniowy, co w połączeniu z jego mobilnością sprawia, że może grać wszędzie. Pozwala to zarówno na prowadzenie intensywnej polityki repertuarowej jak i na realizację społecznej misji Teatru. Bajkobus grać ma bowiem również dla dzieci pozbawionych możliwości kontaktu z kulturą i sztuką. Regularne spektakle grane są przy Bajkoprzystankach – usytuowanych w najatrakcyjniejszych turystycznie przestrzeniach Wrocławia, co sprawia, że Bajkobus już stał się jedną z wizytówek Wrocławia.
Miejsce: Ul. Szewska, skwer przy kościele Marii-Magdaleny
Czas: 21 czerwca 2012, godz. 16:00
Wstęp wolny

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij