Z pokładu zabytkowych pojazdów – Poznań

Dodano: 23 maja 2012r.

Tagi: , , , ,

Atrakcje z motorniczym w roli głównej, niepowtarzalna  trasa wycieczkowa i zapomniany już zwyczaj kupowania biletów u konduktora – to tylko część atrakcji, na które zapraszamy 26 i 27 maja do Poznania!

Przejażdżki śladami poznańskich tramwajów, wygodne połączenie między najważniejszymi atrakcjami Poznania, odpoczynek w Parku Sołackim i nocne kursy w każdy weekend  to nowości, które przygotowaliśmy dla pasażerów w nowym sezonie linii turystycznych.

Linia tramwajowa 0

Tramwajowa „zerówka” zabierze podróżnych do Muzeum Komunikacji w zajezdni przy ul. Głogowskiej. Stamtąd przez Wildę i Rataje dotrze do śródmieścia, aby wśród majestatycznych budynków dawnej dzielnicy cesarskiej, skierować się na trasę winiarską. Mijając sznur kasztanowców, ciągnących się wzdłuż alei Wielkopolskiej, dowiezie pasażerów do Parku Sołackiego, gdzie chętni będą mogli wybrać się na półgodzinny spacer. Tramwaj dojedzie na pętlę Piątkowska, a w drodze powrotnej, zabierze spacerowiczów spod zabytkowej „zielonej budki”, czyli dawnej poczekalni tramwajowej.

ROZKŁAD JAZDY

Nocny Poznań z okien tramwaju

Nocne wycieczki „Poznaj Poznań nocą” cieszyły się w ubiegłych latach ogromnym powodzeniem. Dlatego zdecydowaliśmy, że w sezonie 2012, nocne przejazdy bimbą będą odbywać się w każdą sobotę! W maju, sierpniu i wrześniu, kursy rozpoczną się o godz. 21:00 na ul. Gajowej. Natomiast w czerwcu i lipcu, wystartujemy o godz. 22:00.

Linia autobusowa 100

Autobusowa „setka” skomunikuje główne atrakcje Poznania: zabytkową zajezdnię Gajową/Stare ZOO, Stary Rynek, Ostrów Tumski, Kolejkę Parkową Maltanka, Termy Maltańskie, Nowe ZOO czy Cytadelę. Chcemy dać turystom namiastkę Poznania i zachęcić do samodzielnego odkrywania wszystkich jego sekretów. Za każdym razem na trasę wyjadą inne modele autobusów: Jelcz RTO czyli popularny „Ogórek”, Ikarusy 280 i 260, Jelcz Pr 110 lub DAF MB 200. Kursy obsługiwać będą członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych w historycznych mundurach.

Bilety
Normalny: 4 zł
Ulgowy: 3 zł
Do nabycia u konduktorów w pojazdach

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij