Majówka w Szklarskiej Porębie!

Dodano: 30 kwietnia 2012r.

Tagi: , , , ,

Majówka w upalnym słońcu? Nie tylko! Karkonoskie Towarzystwo Biegaczy Narciarskich we współpracy ze Stowarzyszeniem Bieg Piastów – zaprasza na majówkę na śniegu!  Już 5 maja 2012, godz. 8:00 na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie rozpocznie się ostatnie wiosenne bieganie. Opłata startowa wynosi 15 złoty! W trakcie imprezy przewidywany jest wybór „najoryginalniejszego wiosennego narciarskiego stroju biegowego”. Organizatorzy liczą na ciekawe pomysły.

To nie koniec zaplanowanych atrakcji w górach!

Na 7 maja w Przedszkolu Samorządowym nr 2 zaplanowano Festyn Hutnictwa Szkła, podczas którego odżyją wspomnienia o pracy w Hucie Szkła Kryształowego Julia, sposobach wyrabiania szkła i wielowiekowej tradycji szklarstwa, z którą tak silnie związane jest miasto.

W programie festynu są między innymi:

  • pokazy wytopu szkła w mobilnym piecu hutniczym,
  • konkurs dmuchania szkła,
  •  konkurs wiedzy o historii Huty Szkła Kryształowego „Julia”,
  • program sportowo-rozrywkowy dla dzieci
  • i wiele innych atrakcji.

Jedną z głównych atrakcji będzie multimedialna prezentacja zdjęć z historii huty pochodzących m.in.  z prywatnych kolekcji  byłych pracowników huty obrazujących np. ich pracę czy imprezy okolicznościowe.

Szklarska Majówka jest efektem współpracy pracowników MOPS-u z lokalnymi liderami Osiedla Huty. Pomysł  zrodził się podczas  tworzenia „Mapy potrzeb i zasobów Osiedla Huty” gdy okazało się, że wielu jego mieszkańców pragnie aby tradycje hutnicze nie uległy całkowitemu zatarciu.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij