Angielski udomowiony unikalne warsztaty językowe dla rodziców i dzieci

Dodano: 10 lutego 2012r.

Tagi: , ,

Jak sprawić, by moje dziecko umiało po angielsku poprosić o gumę do żucia, podziękować za obiad, przywitać się grzecznie ze znajomymi obcokrajowcami, czy przy innej okazji?

Jak to zrobić w domu, bez żadnych dodatkowych lekcji, dosłownie przy okazji?

I jak przy okazji świetnie się bawić językiem obcym we własnym domu?

Na uczestników bezpłatnych warsztatów czyli na Was, drodzy rodzice, czekają specjaliści związani z nauczaniem języków obcych, którzy podpowiedzą jak naprawdę zachęcić dziecko do nauki języka oraz jak budować u dziecka wiarę we własne umiejętności językowe – bo przecież mama i tata są w tym najlepsi!

Wasze dzieci w tym czasie będą mogły wziąć udział w grach i zabawach, które udomowią im angielski.

Serdecznie zapraszamy już 12 lutego, godzina 11:30 – 13:45 w siedzibie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, ul. Chodakowska 19/31, Warszawa, rejestracja uczestników na stronie internetowej: www.angielskidlarodzicow.pl

Czy to nie dziwne, że mimo wielkich postępów w językoznawstwie, psychologii, neurobiologii, metodyce nauczania i innych dziedzinach pokrewnych, największą skutecznością w nauczaniu języka mogą poszczycić się … kompletni laicy, czyli Mama i Tata. Najwyraźniej, mimo braku formalnych kwalifikacji, rodzice robią coś dobrze! Warto chyba zastanowić się, co to takiego. My tak zrobiliśmy, obserwując w domowej akcji także nas samych i nasze dzieci, a także wiele zaprzyjaźnionych domów. I okazało się, że nie tylko domowy makaron jest najlepszy, ale i domowe „makaronizmy”! Najlepsza, bo najbardziej „nawilżająca” jest też domowa kąpiel językowa. W ogóle wszystko, co najlepsze w życiu, pochodzi z domu. A czemu nie język obcy?? Co to znaczy w praktyce, w domowej kuchni, łazience czy na dywanie, pokażemy rodzicom i dzieciom na naszych pierwszych otwartych warsztatach”

Grzegorz Śpiewak, współtwórca deDomo Education

Małe dzieci przyswajają sobie języki w naturalny sposób; potrafią naśladować wymowę i samodzielnie rozpracowywać reguły gramatyczne. Nie przychodzi im do głowy, że nauka angielskiego może być trudna, chyba, że usłyszą taką sugestię od dorosłych. Potrzebują za to ciągłej zachęty, a także pochwał, bo każdy sukces je motywuje.

Wielu rodziców chciałoby pomóc swoim dzieciom w nauce języka angielskiego, ale nie bardzo wiedzą jak się do tego zabrać. Nie zdają sobie sprawy z tego, że mają idealne warunki, by motywować swe dzieci, a tym samym pomagać im w nauce, nawet, jeśli sami znają angielski tyko w stopniu podstawowym i w praktyce uczą się razem ze swymi dziećmi. Wspólna nauka sprawia, że angielski i ćwiczenia językowe staja się nie tyko częścią życia rodzinnego, ale mogą także wpływać na to, jak dzieci będą podchodzić do nauki języków i do innych kultur w ogóle. 

Monika Knapkiewicz, British Council

 

ANGIELSKI UDOMOWIONY !
11:30 -11:45 rejestracja uczestników
warsztaty dla rodziców
(dzieci towarzyszące mile widziane)
warsztaty w języku angielskim dla dzieci w wieku 4 – 9 lat
11:45 – 12:30  „Jak wprowadzić w życie super-skuteczny domowy program spontanicznej edukacji językowej z udziałem rodziców i dzieci”prowadzenie: Dr Grzegorz Śpiewak, ekspert deDOMO Education  „Domowy teatrzyk językowy i nie tylko!” 

prowadzenie: lektorzy przedszkola językowego Ciuchcia Puch Puch

12:30 – 13:00 pytania do ekspertów/ przerwa techniczna
13:00 – 13:45 „Jak rodzice mogą wspomagać swoje dzieci w nauce języka angielskiego – jak dzieci uczą się języków obcych?”prowadzenie: Joanna Porębska, lektor British Council „Storytelling, czyli opowiastki po angielsku”prowadzenie: lektorzy British Council

Źródło: Informacja prasowa

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij