Fotoreportaż pełen ciepła w Bibliotece Narodowej – Warszawa

Dodano: 14 stycznia 2012r.

Tagi: ,

Czy na kilkunastu fotografiach można zmieścić ogrom ciepła? Pokazać radość płynącą z życia i tworzenia? Zapraszamy na fotoreportaż opowiadający o magii rozwijania talentów przez dzieci, który oglądać będzie można od 16 stycznia br. w warszawskiej Bibliotece Narodowej.

W dniach 16 – 29 stycznia br. we foyer Biblioteki Narodowej w Warszawie odbędzie się wystawa fotografii wykonanych w wybranych świetlicach środowiskowych uczestniczących w programie PERFECTA Mój Talent. Prezentowane zdjęcia przedstawiają dzieci w trakcie realizowania ich pasji – pogrążone w tworzeniu, oddające się rozwijaniu posiadanych talentów – szczęśliwe, bo robiące to, co lubią najbardziej. Autorką zdjęć jest Patrycja Mic. Wejście bezpłatne.

Jak powiedziała sama autorka prezentowanych zdjęć wielokrotnie towarzyszyło
jej przekonanie, że mali bohaterowie tego reportażu robią coś bardzo ważnego,
coś wyjątkowego dla siebie oraz dla innych. Mają wielką siłę i motywację do rozwijania swoich talentów.

Celem programu PERFECTA Mój Talent było podarowanie tym dzieciom szansy. Szansy na wzrost, na uśmiech, na rozwój, którego pragną. PERFECTA Mój Talent to szczególny program pozwalający dzieciom z najuboższych regionów Polski rozwijać ich pasje. W programie uczestniczą wybrane świetlice środowiskowe, które zgłaszają, jakich zajęć dodatkowych dzieciom brakuje najbardziej. W ramach przedsięwzięcia, wygrane świetlice otrzymują środki na sfinansowanie najciekawszych pomysłów.

Początkowo obawiałam się, jak moja obecność tam będzie odbierana i czy pozwolą
mi wejść z moim aparatem prosto z ulicy, czy nie będę traktowana jak ktoś z zewnątrz, ktoś obcy. Szybko jednak o tym zapomniałam – spotkałam się z wielką serdecznością
i otwartością. Oczarowały mnie dzieciaki z Młynar – swoją energią i radością wspólnego występowania na scenie. W Aniołowie poznałam szefa wszystkich aniołów oraz kilka aniołów pomniejszych świetnie władających ogniem i specjalizujących się w chodzeniu
w siedmiomilowych butach. Miejsce to i jego klimat zadziałały na mnie bardzo inspirująco. W Ogrodnikach poznałam grupę świetnych, bardzo utalentowanych dzieciaków, które spełniają się jako aktorzy stworzonego przez nich zespołu teatralnego NO NAME. Natomiast w Dywitach miałam przyjemność obserwować, jak być wspaniałym rodzicem i jak w kreatywny sposób spędzać czas ze swoją pociechą, zapewniając dziecku twórczy rozwój, a sobie doskonałą zabawę. – mówi Patrycja Mic, autorka prac.

Fotoreportaż jest wyjątkowy – przede wszystkim dlatego, że zadziwia prawdziwością każdej uchwyconej chwili oraz dodającym otuchy w szare dni ciepłem.

Źródło: Informacja prasowa

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij