Światowy Dzień Pluszowego Misia już jutro!

Dodano: 23 listopada 2011r.

„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…” – Światowy Dzień Pluszowego Misia
Najodważniejszy bohater, dzielny i zawsze gotowy do walki ze wszystkimi zabawkami w pokoju małych chłopców lub piękna, pluszowa dama, towarzyszka codziennych herbatek w pokoju małych dziewczynek– to Pluszowy miś, najbardziej uniwersalna zabawka, którą kochają wszystkie dzieci.  Bez względu na sprawowaną funkcję, 25 listopada, wszystkie Pluszowe misie mają swoje święto!

Historia Pluszowego misia bierze swój początek z ludowych bajek i opowieści, później jego pierwowzór w 1877 r., zrobiła Niemka Margarete Steiff, która uszyła poduszeczkę na igły – właśnie w kształcie misia. Dzieło kontynuował później jej bratanek Richard Steiff, który projektował zabawki – w tym pluszowe misie. Jednak prawdziwe życie pluszaka narodziło się wraz z historią Theodora Roosvelta, który podczas polowania w 1902r. na niedźwiedzie, oszczędził życie malutkiego misia. Całe wydarzenie zostało mocno nagłośnione, a kiedy prasa rozpisywała o ocalonym niedźwiadku – sprytny przedsiębiorca Morris Michton – zrobił z tego najbardziej popularną zabawkę dla dzieci. W 1903 roku została wypuszczona seria Pluszowych misiów pod nazwą Teddy (od imienia Theodora).
Pierwsze święto Pluszowego Misia, który ma już ponad sto lat, zorganizowano w 2002 roku. Obecnie w tym dniu wszystkie dzieci, które kochają pluszowe misie rysują dla niego plakaty, organizują zabawy z udziałem swoich przytulanek i słuchają czytanych przez swoich opiekunów najpiękniejszych historii, których bohaterami są misie.
Podzielcie się z nami waszymi wspomnieniami z dzieciństwa lub opiszcie historie swoich dzieci, w których najważniejszym bohaterem był – pluszowy miś.

Koło pieca siedzi miś. 
- Taki chory jestem dziś!
- Co cię boli?
- Bok i brzuszek,
tu się ciągle trzymać muszę,
katar już od piątku trwa
i tu ból mam, a tu dwa. 
- Grypa, misiu. Dam ci proszki.
- Nie pomogą, takie gorzkie!
- Aspirynę, misiu, zażyj.
Może ziółka ci zaparzyć?
- Aspiryna nie pomoże,
a po ziółkach będzie gorzej.
Przyznam ci się, Zosiu, sam,
że lekarstwo lepsze znam.
Łyżka, dwie wystarcza chyba.
Będę po nim zdrów jak ryba,
będę mruczeć mógł jak z nut.
- Cóż to za lekarstwo?
- Miód!

Helena Bechlerowa – „Lekarstwo misia”

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia MultiCentrum przy pl. Teatralnym 5, zaprasza 24 listopada, od godziny 16.00 do 17.30, wszystkie dzieci w wieku od 5 do 10 lat na spotkanie, gdzie gry i zabawy edukacyjne przygotują Kubuś Puchatek i miś Paddington. Wstęp BEZPŁATNY.
Na zabawę w tym dniu zaprasza także wszystkie dzieci MDK Katowice – przy ul. Gliwickiej 214. Wstęp wolny.

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij