„Przedszkole Mediów”, czyli pokaz perełek animacji czeskiej. Zaprasza Centrum Sztuki Wro

Dodano: 20 listopada 2011r.

Centrum Sztuki WRO zaprasza dzieci i rodziców na pokaz filmów animowanych organizowany w ramach cyklu „Przedszkole Mediów”. Trzecia niedziela listopada i trzeci pokaz perełek animacji czeskiej. Kolejne filmy dwójki legendarnych animatorów: pierwszej damy filmu lalkowego Hermíny Týrlovej oraz Josefa Zemana. Poznamy też kolejne przygody podróżujących w magicznym kapeluszu królików Boba i Bobka, którzy tym razem zawitają do krainy wschodzącego słońca.

Uwaga Wstęp wolny.

Program:

Doma je doma (Nie ma jak w domu), Ladislav Vlk 1982
Krowa uprzykrza życie eleganckiemu wodnikowi, ceniącemu sobie spokój we własnym akwenie. Nasz bohater wyrusza więc na poszukiwanie innego domu, czy spodoba mu się wśród morskich stworzeń?

O studánce s živou vodou (O studzience), Josef Zeman 1985
Przejmująca opowieść o sile miłości i oddania wobec bliskich, które pozwalają pokonywać wszelkie trudności. Jeden z najciekawszych pod względem technicznym filmów Josefa Zemana. Wiele lat przed erą animacji komputerowej zastosował reżyser technikę ekspozycji wielokrotnej oraz triki, pozwalające na stworzenie w filmie lalkowym efektów deszczu i dymu.

Bob i Bobek – W Kraju Wschodzącego Słońca (V Zemi vycházejícího slunce), Ivo Hejcman 2003
Magiczny kapelusz czarownika Pokustona sprawia, że dwaj tytułowi bohaterowie znajdują się nagle w Japonii. Mimo że bardzo starają się nawiązać życzliwy kontakt z miejscową ludnością, nie zawsze im to wychodzi. Zobaczcie dlaczego!

Pohádka na šnůře (Sznurkowa bajeczka), Hermína Týrlová 1986
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak zachowują się wasze ubrania, kiedy myślicie, że spokojnie suszą się na podwórkowym sznurku?

Konec kouzelníka Uhaluly (Koniec czarnoksiężnika Uhaluly), Hermína Týrlová 1981
Porwany przez Uhalulę chłopiec i jego przyjaciółka małpka starają się zapobiegać straszliwym klątwom rzucanym przez czarownika. Czy uda im się uratować świat przed jego złośliwościami?

Gdzie:
Centrum Sztuki WRO / WRO Art Center, ul. Widok 7, 50-052 Wrocław

Kiedy:
20 listopada, godz.12:30

Wstęp wolny

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij