Listopadowy weekend pod parą – Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na śląsku zaprasza

Przed nami Święto Niepodległości 11 listopada oraz długi weekend listopadowy. Jest to najlepszy moment, aby wybrać się gdzieś z rodziną i dziećmi za miasto i zorganizować ciekawy wypad.

 

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku zaprasza  na „Listopadowy Weekend pod Parą” na jesienny spacer połączony ze zwiedzaniem Muzeum oraz przejażdżką zabytkowym parowozem Tkt48-18 pod parą.

Zwiedzanie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku to bardzo pasjonująca podróż przez świat zabytkowych maszyn. To idealna propozycja dla dzieci i rodziców. Ponad 50 lokomotyw, 60 wagonów, żurawie kolejowe i pług odśnieżny zajmują ok. 1,5 km torów. Ale to jeszcze nie wszystko – zapewniają organizatorzy.

Ekspozycja w muzeum zawiera m.in. takie urządzenia, jak makieta kolejowa, komputer ODRA (chyba już dawno zapomniany ;)), maszyny rolnicze, stolarskie, poligraficzne oraz Mini Muzeum Zabawek.

Wielką atrakcją muzeum w Jaworzynie Śląskiej jest największy w Polsce zbiór motocykli Harley-Davidson. Zabytkowe egzemplarze zostały odrestaurowane, a każdy eksponat to prawdziwe dzieło sztuki.

Po wszystkich ekspozycjach oprowadza doświadczony przewodnik, który przybliży Państwu historię kolejnictwa.

Weekend 11,12 i 13 listopada to „Dni pod Parą” – są to dni, kiedy to parowóz Tkt48-18 będzie uruchamiany, a Muzeum znów zmieni się w czynną parowozownię. Podczas „Dnii Pod Parą”, zostaną zaprezentowane czynności związane z obsługą, czyli obrządzanie parowozu, zobaczą Państwo pracę drużyny parowozowej, wnętrze budki maszynisty oraz obracanie parowozu na obrotnicy.

Będą mogli Państwo również przejechać zabytkowym wagonem lub czeskim szynobusem „Motorak”. – dodają organizatorzy

Na zakończenie zwiedzania organizatorzy zapraszają do muzealnego sklepiku oraz na ciepłą kawę, herbatę do kawiarenki.

Serdecznie Państwa zapraszamy na uroczysty rodzinny spacer do Muzeum
11, 12 i 13 listopada czynne od godz. 10 00 – 15 00

 

Ceny biletów: – 10 zł- normalny, 8 zł- ulgowy, 9 zł – grupowy

Miejsce:
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa

ul.Towarowa 4
58-140 Jaworzyna Śląska
tel/fax 0-74 637-43-30

Więcej: www.muzeumtechniki.pl

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij