Księgaręka z Poznania zaprasza na warsztaty kulinarne dla dzieci

Dodano: 06 listopada 2011r.

Tagi: , ,


Już dzisiaj rusza cykl warsztatów kulinarnych dla dzieci w Poznaniu.
„Chcąc połączyć pasję pedagogiczną z zamiłowaniem do kulinariów, stworzyłyśmy nowy cykl warsztatów Ka W Ka, czyli zajęcia w pierwszej Szkole Kulinarnej dla Dzieci w Poznaniu.Na spotkaniach, nasza kreatywność posłuży do działań w kuchni. Kuchnia to miejsce,w którym wiele możemy się nauczyć. Poszerzymy tam nasze zdolności manualne,uwrażliwimy nasze zmysły, poznamy różne kultury.” – tak piszą organizatorzy cyklu warsztatów Ka W Ka

 

Podczas wspólnego gotowania,w profesjonalnie wyposażonej kuchni, będą uczyć się pracy zespołowej oraz odpowiedzialności za powierzone nam zadania.

Twórcza praca w kuchni może rozwinąć w nas nieodkryte talenty, nauczyć organizacji miejsca pracy i wpoić nam zasady dobrego wychowania. Księgarękowa Kuchnia to Kuchnia całego Świata. Organizatorzy chcą podzielić się z Dziećmi nie tylko umiejętnościami kulinarnymi, ale pokazać, że jedzenie jest ważną częścią wspólnego, zdrowego życia.

KaWKa to Dziecięcy Świat SlowFood – mówią organizatorzy

W zajęciach wezmą udział profesjonalni kucharze, a menu i stopień trudności zajęć opracowany został pod okiem kucharzy i pedagogów, tak aby w kuchni wykorzystać umiejętności i możliwości zarówno najmłodszych jak i najstarszych Dzieci. Każde spotkanie to nowe dania i więcej zdobytych umiejętności. Na zajęciach będzie można nauczyć się kroić, siekać, ugniatać ciasta drożdżowe, piec bagietki, smażyć mięsa, podawać do stołu, jeść według zasad dobrego wychowania. Zajęcia odbywać się będą w profesjonalnie wyposażonej kuchni.

Zajęcia odbywać się będą:
co wtorek 17:00-18:30 / co niedzielę 16:00-17:30
Zajęcia przeznaczone dla Dzieci 2 -12 lat (2-3latki wraz z Rodzicami)

Zapisy już ruszyły, więcej na http://www.ksiegareka.com/

 

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij