Bajki wracają do Wrocławia – spektakl Mendel Rosenbush

Dodano: 02 listopada 2011r.

Tagi: , ,

Bajki wracają do Wrocławia – pod takim hasłem Fundacja Bente Kahan – Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej zaprasza do Synagogi pod Białym Bocianem dzieci w wieku 8- 13 lat na spektakl Mendel Rosenbusch.

Najbliższy spektakl już  jutro 3 listopada · 10:00 – 13:00

Mendel Rosenbusch tytułowy bohater to życzliwy staruszek, ulubieniec dzieci, mędrzec, który posiada osobliwą umiejętność czytania z oczu, choćby najskrytszych myśli. W tajemniczych okolicznościach otrzymuje magiczną monetę, kiedy ma ją przy sobie staje się niewidzialny. Korzystając z tej czarodziejskiej zdolności dokonuje dobrych uczynków na rzecz swoich sąsiadów. Zasobne w trafne morały, uzupełnione humorem i przystępne dla dzieci opowiadania Mendel Rosenbusch są wyśmienitą okazją ukazania bogatej żydowskiej kultury i tradycji. Sztuka ta ubogaca młodych widzów o wiedzę w jaki sposób celebruje się święta żydowskiego kalendarza takie jak: Rosz ha-Szana, Pesach czy Szabat. Spektakl ma charakter interaktywny, dzieci biorą czynny udział w muzycznej części przedstawienia, ucząc się żydowskich piosenek.

Mendel Rosenbusch to tytuł zbioru opowiadań napisanych w roku 1929 przez Ilse Weber – żydowską poetkę, dziennikarkę radiową autorkę wspaniałych piosenek i opowieści dla dzieci. Historie te były czytane żydowskim dzieciom w niemieckim Breslau przed II wojną światową. Materiał stanowiący fundament przygotowanych spektakli został przekazany Fundacji Bente Kahan przez syna Ilse Weber – Hanusa, obecnie mieszkającego w Szwecji.

Spektakl jest też znakomitą szansą odwiedzenia Synagogi pod Białym Bocianem. Ubiegłoroczne sztuki Wallstrasse 13 i Głosy z Theresienstadt obejrzało około 12 tysięcy uczniów dolnośląskich Gimnazjów i Liceów. Spotkania z pedagogami zaowocowały wiedzą o potrzebie prezentowania przedstawień kierowanych również do młodszych klas.

Spektakle odbywać się będą dwa razy dziennie o godzinie 10:00 i 12:00 w następujących terminach:
– 3 listopada
– 4 listopada
– 7 listopada
– 8 listopada
– 10 listopada

Cena biletu: 10 zł dla osób indywidualnych, 8 zł dla szkół
Dla dzieci, które nie mogą sobie pozwolić na bilet w tej cenie przewidzieliśmy bezpłatne wejściówki (3 wejściówki na jedną klasę).
Jeden opiekun na dziesięcioro dzieci również otrzymuje bezpłatną wejściówkę.
Bliższe informacje i rezerwacja biletów: promotion@fbk.org.pl
Tel. +48 71 782 81 23 lub +48 71 431 89 47

Lokalizacja: Synagoga pod Białym Bocianem, Włodkowica 7 Wrocław

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij