Rządowe przywileje dla rodziców zatrudniających nianię!

Dodano: 10 października 2011r.

Tagi: ,

Tegoroczny październik to miesiąc wyjątkowo obfitujący w wydarzenia, które komentowane są przez prawie większość rodziców w Polsce. Ustawa o sześciolatkach, która ma ponownie trafić do sejmu, wybory, a także obowiązująca od 1 października ustawa żłobkowa.
Sporo emocji wzbudza jeden z zapisów tej ustawy, który dotyczy pomocy, jaką dodatkowo otrzymają rodzice, którzy legalnie zatrudniają  nianie. Niestety z tego zapisu będą mogły skorzystać tylko te rodziny, które spełniają określone wymogi:
– rodzice (dwoje rodziców) muszą być zatrudnieni na umowę o pracę, umowę zlecenie lub prowadzić pozarolniczą działalność gospodarczą,
-dokument ze żłobka potwierdzający brak miejsc i możliwości przyjęcia dziecka – nie jest to wymagane w przypadku braku takiej placówki w danej miejscowości ,
– określony jest także wiek dziecka: od 20 miesięcy do 3 lat.
Rządowa pomoc polega na opłaceniu za nianię składek na ubezpieczenia zdrowotne, emerytalne, rentowe oraz wypadkowe. Państwo pokryje koszty, które związane są z legalnym zatrudnieniem, ale tylko wtedy, kiedy niania za wykonywaną pracę będzie otrzymywała minimalne wynagrodzenie. W przypadku większych zarobków rodzice będą musieli do tych składek dopłacić.
A jakie jest wasze stanowisko w tej sprawie Drodzy Rodzice? Podzielcie się z nami Waszymi opiniami.

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij