Czy szczepić nasze dzieci?

Dodano: 28 września 2011r.

Tagi:

Lekceważenie, bagatelizowanie, czy strach przed nieznanymi i w sumie nigdy niepotwierdzonymi konsekwencjami szczepienia dzieci – może być przyczyną wywołanej w Europie epidemii Odry.
Do katastrofalnych w skutkach decyzji  przyczyniła się także teoria Andrew Wakefield’a, według której trójskładnikowa szczepionka MMR (świnka+odra+różyczka) wywołuje u dzieci autyzm. Teoria, która została całkowicie odparta przez Federalny Trybunał Odszkodowawczy – wciąż sieje strach u rodziców.
Wywołana epidemia może stanowić zagrożenie dla nie tylko dla dzieci, ale także i osób dorosłych. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca szczepienia u osób urodzonych przed 1980 rokiem.
Wiele jest chorób, których pojawienie się  może być skojarzone ze szczepionką, choć pewności nie będziemy mieć nigdy, ale jeszcze więcej jest przypadków zachorowań wśród dzieci, które szczepione nie były. W ich przypadku przyczyna powikłań może być bardzo oczywista.  Może więc warto się zastanowić i jednak szczepić – przynajmniej według obowiązkowego kalendarza szczepień.

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij