Zajęcia edukacyjne i kadra w przedszkolu

Dodano: 26 kwietnia 2011r.

Tagi: , ,

Jak wybrać dobre przedszkole?
Podejmując decyzję o zapisie dziecka do przedszkola, warto się także zastanowić czy nasze dziecko dojrzało do tego, aby stać się przedszkolakiem i jaki poziom oferowanej edukacji dla niego wybrać. Podpowiadamy więc jakie są wspólne czynniki, którymi kierują się rodzice w doborze miejsca, które będzie wspierało rozwój małego dziecka.
Zajęcia edukacyjne
Wybieramy także przedszkole, które ma bogatą ofertę edukacyjną. Do tradycyjnej rytmiki i zajęć plastycznych dołączono zajęcia z angielskiego, religii, nauki tańca, gry na instrumencie, pływania, zajęcia artystyczno-plastyczne (ceramika, śpiewanie), gimnastyka korekcyjna, karate a nawet jazda konna. Do maluchów przyjeżdżają teatrzyki, muzycy z filharmonii. Dzieci wyjeżdżają na wycieczki, do teatru, poznają i zwiedzają ciekawe miejsca (posterunek policji, remizę strażacką). Program edukacyjny jest więc bardzo różnorodny, choć oczywiście nie we wszystkich przedszkolach. Dlatego warto sprawdzić, czy maluch będzie miał możliwość korzystania z ciekawych i atrakcyjnych zajęć i czy przypadkiem nie będzie miał ich za dużo. Pozytywnie odbierane przez rodziców są organizowane uroczystości świąteczne i rodzinne (jasełka, bale, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka). Pamiętajmy, że każde przedszkole (placówka posiadająca status przedszkola) realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego opracowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. Podstawa programowa określa cele i wynikające z nich zadania przedszkola, do realizacji których placówka jest ustawowo zobowiązana.

Kadra
W procesie edukacji naszego malucha ważne jest kto dostarcza mu odpowiednią wiedzę i uczy określonych wartości. Pamiętajmy, że w przedszkolu najważniejsza jest pani. Sprawdźmy więc, czy ma odpowiednie przygotowanie pedagogiczne, czy jest przyjazna, czy potrafi sobie radzić z emocjami dzieci, zapytajmy o kilka opinii na jej temat. Dobra wychowawczyni to połowa sukcesu w procesie adaptacji dziecka w przedszkolu. Dowiedzmy się także, czy w przedszkolu pracuje logopeda, psycholog lub pedagog przedszkolny, który będzie pomocny w kształtowaniu umiejętności i charakteru naszej pociechy.

Justyna Kępińska-Janota

Zobacz cz 1 artykułu

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij