Ale gdy dorosnę duży. Jak Ty Polsce będę służył!

Dodano: 08 listopada 2010r.

Tagi:

6 listopada 2010 roku w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej 5 i 6 – latki z bielańskiego przedszkola Zielona Ciuchcia przygotowały dla swoich rodziców uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości.

Dzieci uczciły dziewięćdziesiątą drugą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pamięć o tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Dzieci z wielkim przejęciem odśpiewały polskie pieśni z czasów zaborów m. in. piosenki „Piechota”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Rota”, oraz zaprezentowały wiersze nawiązujące do historii Polski. Dużo emocji oraz wspomnień z dzieciństwa dostarczyła rodzicom również recytacja wiersza „Kto Ty jesteś? Polak mały”. Niektórym nawet łza zakręciła w oku.

W trakcie przedstawienia przypomniano sylwetki wybitnych Polaków tamtego okresu – Marszałka Józefa Piłsudskiego, Józefa Wybickiego, Jana Matejki, Henryka Sienkiewicza, Chopina, czyli tych którzy rozsławili imię Polski i głosili światu, że Polska nadal istnieje i nie umarła. Na zakończenie wszyscy obecni na uroczystości odśpiewali Hymn Polski.

„Przedszkole Zielona Ciuchcia na Bielanach już od prawie 15 lat uczy najmłodszych przywiązania do tradycji oraz postaw patriotycznych. Stąd wziął się pomysł przygotowania przedstawienia na dużej scenie z okazji przypadającej w tym tygodniu uroczystości 11 listopada. Od początku istnienia naszego przedszkola staramy się aby dzieci czynnie uczestniczyły w tego typu uroczystościach.” – mówi Agata Wawer dyrektor i założycielka sieci przedszkoli Zielona Ciuchcia.

Występowi dzieci towarzyszyła również wystawa prac przedszkolaków z Zielonej Ciuchci na Bielanach, nawiązująca do Święta Niepodległości. Nastrój całego przedstawienia był bardzo uroczysty i odnoszący się do wartości patriotycznych, które warto przekazywać dzieciom już od najmłodszych lat.

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij