Robert Śmigiel

Dodano: 27 października 2010r.

Tagi: , ,

dr Robert Śmigiel

dr Robert Śmigiel

Jestem lekarzem od 12 lat. W 2004 roku otrzymałem tytuł specjalisty pediatrii, a w 2008 – genetyki klinicznej. Od 1,5 roku mam otwartą specjalizację z neonatologii.

Jestem związany z Akademią Medyczną we Wrocławiu od początku swojej pracy zawodowej. Staż i pierwsze lata pracy spędziłem w Klinice Chirurgii Dziecięcej prowadzonej przez Prof. Jerzego Czernika. Specjalizację z pediatrii uzyskałem w Klinice Pediatrii i Gastroenterologii Dziecięcej pod kierunkiem Prof. Franciszka Iwańczaka. Kolejno pracowałem w Katedrze Patofizjologii, gdzie obroniłem doktorat z genetyki (2003 rok). Obecnie jestem adiunktem w Katedrze i Zakładzie Genetyki Akademii Medycznej we Wrocławiu. Od 10 lat dyżuruje także jako pediatra w oddziałach noworodkowych ASzK oraz PSK1 we Wrocławiu. Konsultuję noworodki i starsze dzieci z zaburzeniami rozwoju w większości oddziałów noworodkowych i pediatrycznych we Wrocławiu.

Tematyka mojej pracy badawczej skupia się nad zagadnieniami wad rozwojowych u dzieci, szczególnie wad przewodu pokarmowego. Jestem autorem i współautorem szeregu publikacji oryginalnych, prac kazuistycznych i poglądowych w czasopismach o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym, jak i autorem kilku rozdziałów w podręcznikach naukowo-dydaktycznych oraz materiałów dydaktycznych w poradnikach dla rodziców dzieci z zaburzeniami rozwojowymi.

Odbyłem szereg staży naukowych za granicą, głównie w dziedzinie genetyki: Uniwersytet w Amsterdamie (Holandia), Uniwersytet w Kairze (Egipt), Uniwersytet w Tybindze (Niemcy), Uniwersytet w Heildelbergu (Niemcy)..

Od wielu lat współpracuję społecznie ze stowarzyszeniami i fundacjami rodziców i opiekunów dzieci i osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami rozwoju. Jestem członkiem i sympatykiem Stowarzyszenia Razem (Wrocław), Bardziej Kochani (Warszawa), Gen (Poznań), SLOsie (Warszawa), Fundacji Potrafię Pomóc (Wrocław). Jestem także przewodniczącym zarządu Fundacji L’Arche – Wspólnoty we Wrocławiu, która prowadzi domy o charakterze rodzinnym (wspólnoty zamieszkania) dla osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną (www.larche.org.pl).

Prywatnie jestem szczęśliwie żonaty, mam czwórkę dzieci – dwie dziewczyny i dwóch chłopów. Znajomi żartownisie twierdzą, że ustawiłem sobie płeć dzieci, bo mam konszachty z genetyką.

Moim hobby od okresu licealnego to płetwonurkowanie. Przez wiele lat pełniłem także funkcję Prezesa Akademickiego Klubu Płetwonurków Pirania (www.klubpirania.pl). Obecnie jestem lekarzem klubowym.

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij