Park staromiejski we Wrocławiu przyjazny dla dzieci i rodziców

Dodano: 21 września 2010r.

Tagi: , ,

Karuzela w Parku Staromiejskim

Staromiejski Park we Wrocławiu  im. Mikołaja Kopernika, przylegający do Teatru Lalek,  zmienił się nie do poznania!

11  września bramę do odnowionego i unowocześnionego parku otworzył Prezydent Wrocławia Rafał Dudkiewicz.

Odnowiony i unowocześniony park stanowi  atrakcję dla dzieci i rodziców, szczególnym zainteresowaniem najmłodszych cieszy się  sprowadzona z Francji, stylizowana na XIX-wieczną – karuzela z wizerunkami wrocławskich zabytków, wyposażona w konie i gondole.

Wg informacji uzyskanej  z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu, koszt 1 wstępu na karuzelę to 2 zł. Karuzela jest otwarta od 11.00-20.00 i będzie czynna najprawdopodobniej do końca października

Karuzele w Parku StaromiejskimJak podoba się karuzela Wrocławianom? Spytaliśmy się jednego z Wrocławiaków spędzającego swój wolny czas z coreczka Alicją

Marcin Reif: „Pomysł fajny! Dzieci mają wielką frajdę. Byłoby fajnie, gydyby było więcej takich miejsc we Wrocławiu (…)”

Francuska karuzela to nie jedyna atrakcja jaka czeka na dzieci. Bezapelacyjnym hitem jest plac zabaw dla dzieci w kształcie elipsy, z niewysokimi pagórkami i bezpieczną gumową nawierzchnią.

Co ważne: mamy w butach na obcasach nie będą mogły chodzić po gumowej powierzchni placu zabaw. Ze względów bezpieczeństwa zakazane zostało też  wyprowadzanie psów i jazda rowerem.  Dodatkowe zabezpieczenie to monitoring, i ochrona- zapowiada dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, Mieczysław Popławski.

Jedyną osobą, oficjalnie poruszającą się na rowerze jest rikszarz sprzedający pączki oraz kawę.

Plac zabaw Wrocław

Dzięki współpracy z ogrodem Zoologicznym w parku pojawiła się woliera z ptakami. Są tam m.in. papugi oraz bażanty. Na zimę zwierzęta powrócą pod dach ZOO.

Woliera z ptakami

Woliera z ptakami

Fontanna „Chłopiec z łabędziem” znajduje się w zmienionej lokalizacji – przed tarasem Teatru Lalek. Otoczona została przepuszczalną dla wody i powietrza nawierzchnią. Wybrukowane ścieżki, alejki i placyki zachęcają do spacerów, a 36 latarni i 39 punktów iluminacyjnych nastrojowo oświetla park. Posadzono więcej drzew i krzewów, założono kolejne trawniki i zaprojektowano automatyczny system nawadniający. Roślinność jednocześnie izoluje dźwięk.

Park czynny jest codziennie od godz. 10.00-20.00

Fontanna Wrocław

A co Wy sądziecie o takim parku? Czy w miejscach, gdzie mieszkacie istenieją podobne atrakcje?

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij