Dorota Barańska

Dorota Barańska

Dorota Barańska

Nazywam się Dorota Barańska. Jestem dietetykiem i specjalizuję się w dietetyce dziecięcej oraz dietetyce kobiet we wczesnym okresie macierzyństwa. Jestem absolwentką Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Studium Podyplomowego Dietetyka i Planowanie Żywienia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Tematem mojej pracy dyplomowej była dietoterapia kobiety ciężarnej. Jest to też jedno z zagadnień, które szczególnie mnie interesują.

Obecnie zajmuję się poradnictwem żywieniowym. W przeważającej większości moimi klientami są kobiety, które przygotowują się do zajścia w ciążę, spodziewają się dziecka, karmią piersią lub też po porodzie pragną powrócić do sylwetki i formy sprzed ciąży. Często też z moich porad korzystają rodzice dzieci, zarówno tych dotkniętych rozmaitymi dolegliwościami dietozależnymi (alergia, nietolerancja pokarmowa, nadwaga, niedowaga) jak i dzieci całkowicie zdrowych np.: podczas rozszerzania diety i wprowadzania do niej nowych produktów . Oprócz poradnictwa indywidualnego prowadzę także prelekcje i warsztaty dotyczące zagadnień związanych z żywieniem.

Prywatnie jestem mamą dwóch dziewczynek – Olgi i Igi, w wieku 6 i 3 lata. Niedługo nasza rodzina powiększy się o kolejnego dzidziusia. W wolnych chwilach, razem z mężem i dziećmi, wędrujemy po górach, pływamy kajakiem lub zwiedzamy dalekie kraje. Moim hobby jest fotografia oraz kolekcjonowanie i hodowla kaktusów.

http://www.dorotabaranska.pl/

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij