Bezpieczne łóżeczka dziecięce

Podstawowym elementem w pokoju dziecka jest łóżeczko, w którym spędza większość swojego czasu, dlatego na na etapie wyboru mebli do pokoju dziecięcego bardzo często zadajemy sobie pytanie: które będą najlepsze dla naszej pociechy?

Kupując łóżeczko dla dziecka  należy dobrze zastanowić się nad wyborem konkretnego modelu. Czynnikami, które należy wziąć przede wszystkim  pod uwagę są: bezpieczeństwo i funkcjonalność. Dopiero po uwzględnieniu tych czynników możemy wziąć pod uwagę kolejne takie jak np. wygląd.

Obecnie łóżeczka dla dzieci muszą spełniać mnóstwo wymagań, jedno z nich określa rygorystycznie norma PN-EN 716-1,2.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze łóżeczka?

Przede wszystkim, czy łóżeczko nie ma żadnych elementów wystających, aby nie doszło do nieszczęśliwego wypadku. Konstrukcja łóżeczka musi być wytrzymała, dlatego ogromne znaczenie ma materiał z jakiego jest wykonane. Ogromne znaczenie ma stopień wytrzymałości szczebelków oraz odległość między nimi, Łóżeczko powinno być tak wykonane, by dziecko nie miało możliwość zaklinowania główki, ani wyłamania szczebelków.

Klasyczne łóżeczka spełniają wszystkie powyższe wymagania. Występują w różnych zestawieniach kolorystycznych. Ponadto producenci starając się podnieść wrażenia estetyczne zdobiąc je pięknymi motywami.

Łóżeczka prezentowane w tym artykule dostępne są w sklepie dommamy.pl.

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij