Urodziny Krzysztoforka w Krakowie.

Dodano: 20 września 2014r.

Tagi: , ,

Muzeum Historyczne w Krakowie zaprasza do wspólnego świętowania urodzin Krzysztoforka. Z tej okazji organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji!

 • „malowanie na ścianie”
 • Krzysztoforkowe łamigłówki
 • „czytelnia”
 • fotoatrakcje
 • urodzinowy słodki poczęstunek
 • konkursy
 • i wiele innych…

a także…

Muzeum Historyczne

Urodziny Krzysztoforka

10.30–15.00 – rodzinna gra miejska: Misja Krzysztoforek. Więźniowie czasu. Poznaj życie w średniowiecznym Krakowie, pokonaj ciemne moce, spotkaj niezwykłych bohaterów i uwolnij dzieci, które zagubiły się w czasie!

Krzysztoforek i Dorotka to bohaterowie edukacyjnego czasopisma dla dzieci. Podróżują w czasie dzięki magicznej księdze. Niestety, podczas ostatniej wyprawy do średniowiecznego Krakowa padli ofiarą psikusa krzysztoforskiego Diabła. By posiąść władzę nad dziećmi i uczynić je swoimi sługami, czart uwięził ich odbicia w magicznym zwierciadle. Odtąd Krzysztoforek z Dorotką wędrują tam, dokąd rozkaże im Diabeł…

Organizatorzy poszukują 3-4-osobowych drużyn ochotników, złożonych z dzieci w wieku 6-13 lat z rodzicami lub opiekunami, które w niedzielę 28 września wyruszą na wyprawę ratunkową do dawnego Krakowa. By nie rzucać się w oczy i nie zostać wziętym za włóczęgów, uczestnicy ekspedycji wcielą się w role średniowiecznych mieszczan, kupców i rzemieślników, wykonując rozmaite prace, za które oczywiście zostaną hojnie wynagrodzeni. Zarobione pieniądze, w połączeniu ze sprytem i wiedzą, umożliwią poszukiwaczom odnalezienie 6 postaci z krakowskich legend. Znają one słowa tajemniczego Lustrzanego Zaklęcia, które wypowiedziane w odpowiednim miejscu i czasie pozwoli odebrać diabłu odbicia głównych bohaterów. Wygra drużyna poszukiwaczy, która zdobędzie odbicie Dorotki i Krzysztoforka oraz jako pierwsza dotrze z nim na metę. Jeśli takich drużyn będzie więcej, o wygranej zdecyduje dodatkowo ilość pieniędzy otrzymanych za zadania i posiadanych przez zespół na koniec gry. A jeśli nikomu nie  uda się uwolnić dzieci… cóż, o wygranej zdecyduje tylko ilość pieniędzy.

Nagrody:

 1. Najlepsza drużyna otrzyma karty prezentowe Empiku o wartości 500 zł, roczną prenumeratę „Krzysztoforka” oraz grę planszową.
 2. Nagrodą za 2. miejsce będą karty Empik o wartości 350 zł,
 3. Za miejsce 3. – karty o wartości 200 zł.
 4. Muzeum przygotowało również zestawy nagród za miejsca 4.-10. oraz drobne upominki dla pozostałych drużyn. Nagrody ufundowało Centrum Wspinaczkowe Forteca oraz Teatr Groteska.

Kiedy: 28 września.
Gdzie: Plac Szczepanski, Kraków.
Cena i zapisy: Do 24 września włącznie organizatorzy czekają na zgłoszenia 3-4-osobowych zespołów. Zgłoszenie można wysyłać mailem na adres: gramiejska@krakow.agora.pl podając imiona i nazwiska graczy, ich wiek, nazwę drużyny oraz dane kontaktowe zespołu – numer komórki opiekuna i e-mail. Szczegółowe zasady rozgrywki oraz informacje o miejscu jej rozpoczęcia i zakończenia gracze otrzymają trzy dni przed grą.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij