V Carnaval Sztuk – Mistrzów.

Urząd Miasta Lublina i Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na Carnaval Sztuk-Mistrzów, który 24 lipca oficjalnie rozpocznie Wielka Parada Kuglarska. Pochód zakończy się w Ogrodzie Saskim, gdzie na scenie Muszli Koncertowej, o 21:30 wystawione zostanie niezwykle widowiskowe, naszpikowane akrobacjami przedstawienie pt. „Prometeusz”, wyprodukowane przez wrocławskie Biuro Festiwalu Impart 2016 i Agencję Artystyczną “Everest”.

sztuki Mistrzów

  • Od 24 lipca otwarty dla gości będzie Klub Festiwalowy na Błoniach pod Zamkiem. Co wieczór, od godziny 22:00 do 24:00, zaproponuje on rozrywkowy program artystyczny, w tym koncerty muzyki na żywo.
  • W piątek, 25 lipca, w godzinach od 11:00 do 17:00 wszyscy śmiałkowie będą mogli spróbować swoich sił podczas Otwartych Warsztatów Kuglarskich na Błoniach Pod Zamkiem, które zostały objęte mecenatem PGNiG. W tym samym czasie i miejscu swoje podwoje otworzy dla najmłodszych Lublinian Europejskie Centrum Bajki. Natomiast na Placu Litewskim od godziny 16:00 dzieci będą mogły bawić się w Klanzowym Miasteczku Zabaw Niezwykłych.
  • Również w piątek na Placu przed Trybunałem, obok fotograficznego Atelier Idlozi, o godzinie 16:00 stanie „Fatalia’s Hypnotic Pendulum”, wzorowany na XIX wiecznych gabinetach dziwności. To oferta wyłącznie dla widzów o mocnych nerwach.
  • W piątek spektakle rozpoczną się od 16:00 i potrwają aż do 22:30. Szczególnie polecany jest występ współczesnego hiszpańskiego Arlekina Karcocha pt. „Urban Imbalance”, o 16:00 i 19:30 na Placu Litewskim oraz imponujące i mrożące krew w żyłach przedstawienie francuskiej grupy Les Lendemains z wykorzystaniem latających trapezów zawieszonych na wysokości 13 metrów nad głowami publiczności, pt. „Les Pepones” (godz. 21:30 na Placu Zamkowym).
  • W sobotę i niedzielę (26. i 27 lipca) program Carnavalu Sztuk-Mistrzów będzie trwał nieprzerwanie od 11:00 do północy. W weekend mieszkańcy i goście Lublina obejrzą występy blisko 30 grup artystycznych z dwunastu krajów.
  • Tradycyjnie, przez cały czas trwania imprezy, nad głowami przechodniów będzie można oglądać występy highlinerów w ramach których rozgrywać będzie się jedyna tego typu na świecie impreza – Urban Highline. Pokazy będą miały miejsce na 10 linach wokół Trybunału Koronnego na Starym Mieście oraz nad ulicą Wieniawską (taśmy o długości 60 m, 80 m oraz 55 m zawisną pomiędzy budynkami Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego na wysokości blisko 50 m).
  • Jak co roku nie zabraknie dodatkowych atrakcji. Uczestnicy Carnavalu spragnieni odpoczynku, będą mogli zrelaksować się przy fontannie na Placu Litewskim, gdzie specjalnie na czas CSM zostanie wysypany piasek oraz rozstawione leżaki. Atrakcją tegorocznej edycji Carnavalu Sztuk-Mistrzów będzie specjalnie przygotowana na tę okazję iluminacja świetlna, która przez 4 dni (od czwartku 24 lipca do niedzieli 27 lipca) podkreślać będzie niezwykłe walory architektoniczne lubelskich kamienic.

festiwal

Program Carnavalu to 4 dni imprez:

  • 3 dni warsztatów ulicznych,
  • 80 spektakli ulicznych,
  • 20 spektakli namiotowych i na dużych scenach plenerowych,
  • 4 widowiska teatralno – cyrkowe,
  • ponad 200 godzin spektakli,
  • instalacje w przestrzeni miasta,
  • kilkuset profesjonalistów, artystów, performerów, hobbystów,
  • artyści z 12 krajów świata,
  • ponad 100. tysięczna publiczność
  • blisko 200 uczestników Urban Highline (w 2013 roku, pochodzili oni z 22 państw całego świata!)

V Carvaval Sztuk- Mistrzów 2014 – program:

23.07 Środa

  • 12.00 – 20.00 Konferencja „Nowy Cyrk i Sztuka w Przestrzeni Publicznej” Teatr Stary

24.07 Czwartek

  • 10.00 – 20.00 Urban Highline Festival Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Urząd Miasta i Urząd Marszałkowski – ul.Wieniawska
  • 10.00 – 20.00 Konferencja „Nowy Cyrk i Sztuka w Przestrzeni Publicznej” Teatr Stary
  • 15.00–21.00 Atelier Idlozi fotografia uliczna Plac pod Trybunałem
  • 20.00 Wielka Parada Kuglarska (w kierunku Muszli koncertowej) Plac Łokietka
  • 21.30 Prometeusz Spektakl akrobatyczno-taneczny Muszla Koncertowa
  • 22.00 – 24.00 Klub festiwalowy-Magnificent Muttley Błonia pod Zamkiem

25.07 Piątek

  • 10.00 – 20.00 Urban Highline Festival Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Urząd Miasta i Urząd Marszałkowski – ul.Wieniawska
  • 10.00 – 16.00 Konferencja „Nowy Cyrk i Sztuka w Przestrzeni Publicznej” Teatr Stary
  • 11.00 – 17.00 Otwarte Warsztaty Kuglarskie Błonia pod Zamkiem
  • 11.00 – 17.00 Europejskie Centrum Bajki Błonia pod Zamkiem
  • 15.00 – 21.00 Atelier Idlozi fotografia uliczna Plac pod Trybunałem
  • 16.00 – 16.20 Ikeda Yosuke „Rhythm” Deptak
  • 16.00 – 16.40 Andrea Fidelio „On Air” Plac Łokietka
  • 16.00 – 16.40 Karcocha „Urban Imbalance” Plac Litewski
  • 16.00 – 16.50 Animal Religion „Indomador” Namiot, Błonia pod Zamkiem
  • 16.00 – 19.00 Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych Plac Litewski
  • 16.00 – 21.00 Cabinet Fatalia „Fatalia´s Hypnotic Pendulum” gabinet dziwności Plac pod Trybunałem
  • 17.00 – 17.50 Che Cirque „Jump” Plac pod Centrum Kultury w Lublinie
  • 17.10 – 17.50 La Sbrindola Plac Łokietka
  • 18.00 – 18.40 Karel Casier „REDtheCAT” Plac Litewski
  • 18.00 – 18.40 Compagnie du Grand Frisson: „Crache Coeur” Plac Po Farze
  • 18.30 – 19.10 Andrea Fidelio „On Air” Plac Łokietka
  • 18.50 – 19.30 Cie Balltazar „The balls of Balltazar” Plac Litewski
  • 19.00 – 19.40 Bandit Queen Circus – Kafri Coctail „The Kitchoen Show” Plac pod Trybunałem
  • 19.00 – 21.00 Kreators „Sztukmistrz” 2×45 min, 20min przerwy Teatr Stary
  • 19.30 – 20.20 Karcocha „Urban Imbalance” Plac Litewski
  • 19.40 – 20.20 La Sbrindola Plac Łokietka
  • 20.00 – 20.20 Ikeda Yosuke „Rhythm” Deptak
  • 20.30 – 21.00 De Fanfare van de Eerste Liefdesnacht Koncert Plac Po Farze
  • 20.30 – 21.20 Animal Religion „Indomador” Namiot, Błonia pod Zamkiem
  • 21.30 – 22.30 Les Lendemains „Les Pepones” Plac Zamkowy
  • 22.00 – 24.00 Klub festiwalowy – Olivia Anna Livki Błonia pod Zamkiem

26.07 Sobota

  • 10.00 – 20.00 Urban Highline Festival Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Urząd Miasta i Urząd Marszałkowski – ul.Wieniawska
  • 11.00 – 13.00 Kreators – „Sztukmistrz” 2×45 min, 20min przerwy Teatr Stary
  • 11.00 – 17.00 Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych Plac Litewski
  • 11.00 – 17.00 Otwarte warsztaty Kuglarskie Błonia pod Zamkiem
  • 11.00 – 17.00 Europejskie Centrum Bajki Błonia pod Zamkiem
  • 14.00 – 16.00 Kreators „Sztukmistrz” 2×45 min, 20min przerwy Teatr Stary
  • 15.00 – 21.00 Atelier Idlozi fotografia uliczna Plac pod Trybunałem
  • 16.00 – 16.40 Karcocha „Urban Imbalance” Plac Litewski
  • 16.00 – 16.40 Andrea Fidelio „On Air” Deptak
  • 16.00 – 16.40 La Sbrindola Plac Łokietka
  • 16.00 – 16.40 Compagnie du Grand Frisson „Crache Coeur” Plac Po Farze
  • 16.00 – 16.50 Che Cirque „Jump” Plac pod Centrum Kultury w Lublinie
  • 16.00 – 21.00 Cabinet Fatalia „Fatalia´s Hypnotic Pendulum” gabinet dziwności Plac Litewski
  • 16.50 – 17.30 Karel Casier „REDtheCAT” Plac Litewski
  • 17.10 – 17.30 Ikeda Yosuke „Rhythm” Deptak
  • 17.10 – 17.40 Aerial Manx Plac Łokietka
  • 17.10 – 17.40 Bandit Queen Circus – Kafri Coctail „The Kitchoen Show” Plac pod Trybunałem
  • 17.10 – 17.40 Okidok „Slips Experience” Plac Po Farze
  • 17.40 – 18.20 Cie Balltazar „The balls of Balltazar” Plac Litewski
  • 18.00 – 18.30 Ikeda Yosuke „Rhythm” Plac Po Farze
  • 18.20 – 19.00 Andrea Fidelio „On Air” Plac Łokietka
  • 18.20 – 19.00 Fundacja Sztukmistrze – „Szafa Show” Plac pod Trybunałem
  • 18.30 – 19.10 Bandit Queen Circus – Kafri Coctail „The Kitchoen Show” Deptak
  • 18.40 – 19.20 Karcocha „Urban Imbalance” Plac Litewski
  • 19.00 – 20.00 The Mind Travellers Teatr Stary
  • 19.10 – 19.50 Compagnie du Grand Frisson „Crache Coeur” Plac Po Farze
  • 19.20 – 20.00 Aerial Manx Plac pod Trybunałem
  • 19.30 – 20.00 Ikeda Yosuke „Rhythm” Deptak
  • 19.30 – 20.00 Okidok „Slips Experience” Plac Łokietka
  • 19.30 – 20.30 O’Kejos „Garbage show” Namiot, Błonia pod Zamkiem
  • 20.00 – 20.40 Che Cirque „Jump” Plac pod Centrum Kultury w Lublinie
  • 20.30 – 21.00 Acrojou „Wheelhouse” Deptak
  • 20.30 – 21.10 La Sbrindola Plac Łokietka
  • 20.30 – 21.00 De Fanfare van de Eerste Liefdesnacht koncert Plac Po Farze
  • 21.00 – 21.40 Fundacja Sztukmistrze – „Szafa Show” Plac pod Trybunałem
  • 21.00 – 22.00 „Małpa też Człowiek” wirydarz Centrum Kultury w Lublinie
  • 21.00 – 22.00 The Mind Travellers Teatr Stary
  • 21.00 – 22.30 Galapiat „Marathon” Błonia pod Zamkiem
  • 21.30 – 22.30 Les Lendemains „Les Pepones” Plac Zamkowy
  • 22.00 – 24.00 Klub festiwalowy – Klaves, Błonia pod Zamkiem

27.07 Niedziela

  • 10.00- 20.00 Urban Highline Festival Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Urząd Miasta i Urząd Marszałkowski – ul.Wieniawska
  • 10.00 – 16.00 Europejskie Centrum Bajki Błonia pod Zamkiem
  • 11.00 – 17.00 Otwarte warsztaty Kuglarskie Błonia pod Zamkiem
  • 12.00 – 13.00 The Mind Travellers Teatr Stary
  • 13.00 – 18.00 Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych Plac Litewski
  • 14.00 – 15.00 The Mind Travellers Teatr Stary
  • 15.00 – 21.00 Atelier Idlozi fotografia uliczna Plac pod Trybunałem
  • 16.00 – 16.30 Ikeda Yosuke „Rhythm” Deptak
  • 16.00 – 16.40 La Sbrindola Plac Łokietka
  • 16.00 – 16.40 Karcocha „Urban Imbalance” Plac Litewski
  • 16.00 – 16.50 Che Cirque „Jump” Plac pod Centrum Kultury w Lublinie
  • 16.00 – 21.00 Cabinet Fatalia „Fatalia´s Hypnotic Pendulum” gabinet dziwności Plac Litewski
  • 16.30 – 17.10 Bandit Queen Circus – Kafri Coctail „The Kitchoen Show” Plac pod Trybunałem
  • 17.00 – 17.40 Karel Casier „REDtheCAT” Plac Litewski
  • 17.10 – 17.40 Aerial Manx Plac Łokietka
  • 17.30 – 18.00 Ikeda Yosuke „Rhythm” Plac Po Farze
  • 18.00 – 18.30 Okidok „Slips Experience” Plac Litewski
  • 18.00 – 18.40 Bandit Qeen Circus – Kafri Coctail „The Kitchoen Show” Deptak
  • 18.00 – 18.50 „Powrót Sztukmistrza” Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN Plac pod Trybunałem
  • 18.00 – 20.00 Kreators „Sztukmistrz” 2×45 min, 20min przerwy Teatr Stary
  • 18.10 – 18.40 Andrea Fidelio „On Air” Plac Łokietka
  • 18.30 – 19.10 Compagnie du Grand Frisson „Crache Coeur” Plac Po Farze
  • 18.40 – 19.20 Karcocha „Urban Imbalance” Plac Litewski
  • 19.00 – 19.30 Ikeda Yosuke „Rhythm” Deptak
  • 19.00 – 19.50 Che Cirque „Jump” Plac pod Centrum Kultury w Lublinie
  • 19.00 – 20.00 O’Kejos „Garbage show” Namiot, Błonia pod Zamkiem
  • 19.10 – 19.50 La Sbrindola Plac Łokietka
  • 19.30 – 20.10 Fundacja Sztukmistrze – „Szafa Show” Plac pod Trybunałem
  • 19.50 – 20.30 Cie Balltazar „The balls of Balltazar” Plac Litewski
  • 20.00 – 20.40 Andrea Fidelio „On Air” Deptak
  • 20.00 – 20.40 De Fanfare van de Eerste Liefdesnacht koncert Plac Po Farze
  • 20.10 – 20.40 Okidok „Slips Experience” Plac Łokietka
  • 20.30 – 21.00 Aerial Manx Plac pod Trybunałem
  • 20.30 – 21.30 ,,Małpa też Człowiek” wirydarz Centrum Kultury w Lublinie
  • 20.30 – 22.00 Galapiat „Marathon” Błonia pod Zamkiem
  • 21.00 – 23.00 Kreators „Sztukmistrz” 2×45 min, 20min przerwy Teatr Stary
  • 21.10 – 21.40 Acrojou „Wheelhouse” Deptak
  • 21.20 – 22.00 Fundacja Sztukmistrze – „Szafa Show” Plac pod Trybunałem
  • 22.00 – 24.00 Klub festiwalowy- Fsc HoT RoD Błonia pod Zamkiem

sztuki

Program ramowy: 

24.07:

  • 11.00 – 17.00 – otwarte warsztaty slackline dla początkujących,
  • 12.00 – 16.00 – czas przeznaczony na Urban Highline nad Starym Miastem (10 lin),
  • 17.30 – 21.00 – pozostały czas przeznaczony na Urban Highline nad Starym Miastem,
  • 18.30 – 20.00 – zawody „Highline Rumble” nad Rynkiem,
  • 21.00 – 22.00 – pokazy highline przez gości specjalnych oraz ekipę organizacyjną,
  • 22.30 – 00.00 – prezentacje gości specjalnych oraz Slackline Cinema (premiera filmu „The Razors Edge”, Błonia pod Zamkiem)

25.07

  • 10.30 – 16.00 – Urban Highline nad Starym Miastem,
  • 11.00 – 17.00 – otwarte warsztaty slackline dla początkujących,
  • 17.00 – 20.30 – Urban Highline nad Starym Miastem,
  • 21.00 – 22.00 – pokazy highline przez gości specjalnych oraz ekipę organizacyjną,
  • 21.00 – 21.30 – prezentacja Dominiki Zapotocznej pt. „Projekt Extreme Mind Games – is it really extreme?”),
  • 22.30 – 00.00 – prezentacje gości specjalnych oraz Slackline Cinema (premiera filmu „Dialectic of Balance”, Błonia pod Zamkiem)

26.07

  • 10.30 – 16.00 – Urban Highline nad Starym Miastem,
  • 11.00 – 17.00 – otwarte warsztaty slackline dla początkujących,
  • 17.15 – 21.00 – Urban Highline nad Starym Miastem + 2 highline na wieżowcach przy ul. Wieniawskiej,
  • 21.15 – 21.45 – prezentacja Dominiki Zapotocznej pt. „Projekt Extreme Mind Games – is it really extreme?” (Błonia pod Zamkiem ),
  • 22.00 – 23.30 – Slackline Cinema (Błonia pod Zamkiem ) oraz prelekcje gości specjalnych

27 .07 – zakończenie festiwalu 

  • 09.00 – 16.00 – Urban Highline nad Starym Miastem + 2 highline na wieżowcach przy ul. Wieniawskiej,
  • 11.00 – 17.00 – otwarte warsztaty slackline dla początkujących,
  • 17.00 – 20.00 – Urban Highline nad Starym Miastem + 2 highline na wieżowcach przy ul. Wieniawskiej

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

jr_festyn_rodzin_zaprzyjaznionych

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij