Wielokulturowe Warszawskie Street Party

Dodano: 24 sierpnia 2013r.

Tagi: , , , , ,

W tanecznych rytmach 25 sierpnia (niedziela) o 13:00 z Placu Bankowego wyruszy wielokulturowa parada prezentująca różnorodne style tańca oraz formacje muzyczne, która zainauguruje Wielokulturowe Warszawskie Street Party. W Paradzie zaprezentują się m.in. Ritmo Bloco, Afro Carnaval, Viva Cuba Dance Studio & Drumbastic, Bloco Central, Szkoła Tańca z Wachlarzami Bojowymi, Szkoła Tańców Karaibskich SHO, SalsHall Ortodox, Tropicuba, Tancerze.pl, Tropicana, Steps4Salsa, Dziecięcy Zespół Czeczeński Nochci’o, Omphalos Tribe, Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca Uanga, LatinGrove, Polskie Stowarzyszenie Przyjaciół Indian, Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa. Finałem parady będzie Miasteczko Wielokulturowe zbudowane na terenie Krakowskiego Przedmieścia – tutaj od 14:00 na uczestników czekają występy, pokazy i warsztaty w kilku punktach miasteczka.

tańce warsztaty Warszawa

Scena Główna

  • 14:10 Giorgi Maglakelidze i Małgorzata Abramczyk – pokaz tańca gruzińskiego
  • 14:20 Szkoła Tańców Karaibskich – Agnieszka Myszkowska z pokazem Tribal Fusion Solo
  • 14:25 Akademia FlamencoArte – Chopin flamenco, spektakl flamenco, pokaz tańca indyjskiego
  • 15:00 Aleksandra ‘Apsara’ Kilczewska – beludżyjski taniec bransoletek
  • 15:05 Viva Cuba Dance Studio – warsztaty dancehall
  • 15:30 Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca ‘Uanga’ – pokaz Afro dance (fuzja tańców tradycyjnych ze współczesną formą afro jak azonto i house)
  • 15:35 Omphalos Tribe – American Tribal Style – pokaz i animacje
  • 16:00 Salsa Libre – animacje: reggeaton – Sandra i Edyta, salsa kubańska – Yuleydi Alba Villafuerte, salsa – Marek Badurek
  • 16:45 SalsHall Ortodox – prezentacja kultury Yoruba z Kuby – koncert na tradycyjnych bębnach batá wraz z pokazem tradycyjnego tańca i animacją taneczną, którą
  • poprowadzi Ale Camara
  • 17:10 Yachad – warsztaty tańców izraelskich
  • 17:35 Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca ‘Uanga’ – warsztat afro house
  • 17:55 Viva Cuba Dance Studio – warsztaty reggaeton
  • 18:15 Aleksandra ‘Apsara’ Kilczewska – tadżycki taniec z regionu Kulob
  • 18:20 Uakoko – warsztaty tańca hula
  • 18:45 Tancerze.pl – pokaz samby
  • 18:55 Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca ‘Uanga’ – pokaz i warsztaty dancehall
  • 19:20 Szkoła Tańców Karaibskich SHO – animacja nowego tańca z Ghany – Dorota Piasecka
  • 19:45 Steps4Salsa – taniec brzucha – pokaz i warsztat
  • 20:05 Casa De Oye – warsztaty salsy kubańskiej
  • 20:30 Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca ‘Uanga’ – Azonto (Afro dance z Ghany)
  • 20:50 Viva Cuba Dance Studio – warsztaty samby
  • 21:15 SalsHall Ortodox – pokaz tańca, śpiewu i gry na bębnach afrykańskich w duecie Ale i Andy Camara, animacje afrykańskie, nauka tańca – Andy Camara
  • 21:30 Magia do Samba & Danca Brasil – pokaz samba axe

Strefa Pokazów i Wrasztatów

  • 15:00 Koncert zespołu ‘Nanta’ – bębny koreańskie
  • 15:15 Ritmo Bloco & Afro Carnaval – koncert grupy batucadowej i pokaz samby brazylijskiej
  • 15:45 Capoeira FICAG – pokaz capoeiry
  • 16:15 Bloco Central – koncert grupy batucadowej
  • 16:45 Kursanci Mohameda Gasparda Conde – występ grupy bębniarskiej
  • 17:00 Akademia Amphora – warsztaty batucadowe
  • 17:30 Fundacao Internacional Capoeira Artes das Gerais (FICAG) – pokaz capoeiry
  • 18:00 Strefa Rytmu – warsztaty bębniarskie
  • 18:40 Drumbastic – koncert batucadowy

Strefa Zabaw dla dzieci – Namiot Bajkowo – taneczny. Przez cały dzień: kolorowanki, malowanie twarzy, zabawy i animacje

  • 14:00 Polskie Stowarzyszenie Przyjaciół Indian – warsztaty tkania koralikami
  • 14:30 Steps4Salsa – warsztaty tańca brzucha
  • 15:00 Czytanie bajek – Mamadou Diouf (Senegal)
  • 15:30 Dziecięcy Zespół Czeczeński ‘Nochci’o’ – pokaz tańca czeczeńskiego Lezginka w wykonaniu dzieci
  • 16:00 Akademia Amphora – warsztaty bębniarskie
  • 16:30 Czytanie bajek – Viktoria Mandzii (Ukraina)
  • 17:00 Viva Cuba Dance Studio – warsztaty afro samba
  • 17:30 Czytanie bajek – Nato Bochorishvili (Gruzja)
  • 18:00 Pińateria – Historia Pińaty
  • 18:30 Casa de Oye – warsztaty salsy kubańskiej
  • 19:00 Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca ‘Uanga’ – taniec afrykański

W przerwach Kolektyw Odrobina Kultury poprowadzi Kino Czterech Stron Bajek, w ramach którego zostaną zaprezentowane bajki animowane: żydowska, wietnamska, senegalska, gruzińska, ukraińska i romska.

Namiot Warsztatów plastycznych i gier

  • Polskie Stowarzyszenie Carrom – rozgrywki carrom – indyjski bilard
  • Klub Japoński – pokaz tradycyjnych gier i rozrywek japońskich typu go, shogi, mahjong, hanafuda, kendama
  • 14:00 warsztaty wyplatania koszyków z gazet – Yana Sira
  • 15:00 – 19:00 Decorativo.pl & Las Rąk Laboratorium Rękodzieł warsztaty koralikowo-pierzaste (drewniane kolorowe korale i pióra oraz sznurki jubilerskie – dla małych i dużych)
  • 16:00 European Alternatives – gry miejskie
  • 17:00 ZiarnkoRyżu.pl przedstawi podstawy wymowy języka wietnamskiego, które będzie można od razu wypróbować śpiewając piosenkę po wietnamsku. Śpiewać mogą zarówno dorośli i dzieci – młodsi będą mogli dodatkowo wygrywać rytm melodii pałeczkami. W efekcie każdy powinien wrócić do domu bogatszy o znajomość wietnamskiej piosenki 🙂
  • 18:00 warsztat literacki i języka koreańskiego – Kwiaty Orientu

Miasteczko

Wśród licznych stoisk organizacji pozarządowych, sklepów i restauracji będzie można posłuchać ciekawostek i popróbować potraw ze wszystkich zakątków świata.

Kontynent Warszawa – Warszawa Wielu Kultur – stoisko informacyjne. Dodatkowo: loteria fantowa, w której każdy los wygrywa. Wśród nagród pojawią się m.in. Smoki Latające projektu Aleny Trafimavej, wejściówki na zajęcia Szkoły tańca  ‘Viva Cuba’ i Afrykańskiej Szkoły Tańca i Ruchu ‘Uanga’, książki Wydawnictwa ‘Czarne’, bony do Restauracji Namaste India i Restauracji Dos Tacos oraz produkty przekazane przez sklepy Indigo, India Online, Destino Mexico, Lisha.
Sklep Indyjski – biżuteria i rękodzieło artystyczne
Indigo Meble – meble i ozdoby importowane z Indii
Buddha Restaurant – restauracja indyjska
Rose shop – bułgarskie produkty różane – kosmetyczne i spożywcze. Dodatkowo poczęstunek różanymi słodyczami bułgarskimi, projekcja filmów o różozbieraniu
Stoisko Meksykańskie – rodowite Meksykanki zapraszają na burritos, taco, lemoniadę i piñatę!
Multi-Kulti – biżuteria etniczna, orientalna, etno poduszki i tkaniny dekoracyjne
Gili Meno – wyroby etniczne z Indonezji (figurki, misy, lustra, lampy, żyrandole)
Peruart – rękodzieło z Ameryki Południowej
Rosetta Import-Eksport Warszawa – kuchnia brazylijska, produkty bez glutenu
Club Mate – napoje z całego świata, z przeróżnych składników m.in. z ostrokrzewu paragwajskiego, owocu baobabu czy serwatki
Południk Zero – klubokawiarnia podróżnicza – regionalne przekąski i napoje oraz konkursy i gry
Giorgi Maglakelidze & Marani – wina gruzińskie, przyprawy, herbaty, książki
Bubble Tea 7 – od lata zeszłego roku podbija serca warszawskich (i nie tylko) klientów swoją nową filozofią picia herbaty. Od tej pory zielona i czarna herbata może być serwowana w wielu odmianach smakowych, z szeroką paletą smacznych dodatków, a możliwości autorskich miksów smaków i dodatków jest tysiące ! To wszystko tworzy jedną, smakowitą i zdrową całość. Dodatkowo: konkursy, do wygrania bony do realizacji w naszych lokalach, gadżety np. torby z logo Bubble Tea 7
Wietnam – Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Wietnamczyków w Polsce – kuchnia wegetariańska, rękodzieło
Lợi Hồng Diệp – prace formatu pocztówkowego
Decorativo.pl & Las Rąk Laboratorium Rękodzieł – biżuteria artystyczna inspirowana motywami etnicznymi
Akademia Amphora & Wydawnictwo ‘Kwiaty Orientu’ & Lindos Training – Akademia Rozwoju Osobistego – m.in.: warsztat bębniarski dla dzieci – Orkiestra bębnów świata, warsztat literacki dla dzieci – czytanie bajki -literatura koreańska tłumaczona na polski – z dyskusja ekologiczną i rysowaniem, warsztat o języku koreańskim i alfabecie hangul, warsztat z bębnami koreańskimi, warsztat kreatywne korzystanie z literatury adoptowanej, prezentacja o coachingu w nauce języków obcych, warsztat kreatywna nauka angielskiego poprzez, przebieranie dzieci w stój koreański.
Skarby Sycylii – kuchnia sycylijska. Skarby Sycylii wzbogacą Wasze stoły o produkty, które posiadają znakomity smak, będąc równocześnie przepełnione słońcem i kulturą kulinarną z magicznej wyspy basenu Morza Śródziemnego
Tropicana – pokazy i animacje co godzinę
Sklep Węgierski Papryka – węgierskie przetwory, przyprawy i wędliny. Dodatkowo odbędzie się degustacja i sprzedaż węgierskich wypieków
Tbilisi – kuchnia gruzińska
Casa de Oye & Lokal Bistro – warsztaty salsy kubańskiej
Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa – pokazy ćwiczeń medytacyjnych, warsztaty origami
Indian Bazaar – indyjskie kosmetyki, słodycze i przyprawy
Warszawski Klub Gry w Petanque Ule Boules – rozgrywki pétanqueSzkoła Tańców Karaibskich SHO – o każdej pełenej godzinie atrakcje, animacje taneczne – samba – Laura Lencka, reggaeton – Beata Lewoniewska, afro – Andy Camara, dancehall – instruktorzy SHO, azonto – Dorota Piasecka, twerk – Gosia Blus, ragga – instruktorzy SHO, gra na bębnach afrykańskich dunduny z Andy Camara oraz koncert muzyki afrokubańskiej na tradycyjnych bębnach bata, bębniarskie jam session i wiele, wiele więcej!
Namiot kobiet – pokazy tańca z wachlarzami, atrakcje dla dzieci, AZJA – Wachlarze – Julia Bui-Ngoc , ORIENT – taniec brzucha – Beata Godlewska, AFRYKA – Chichi Ude
Ambasada Indonezji & Warsaw Gamelan Group – koncerty grupy gamelnowej Warsaw Gamelan Group w godzinach: 15:00-15:30 16:30-17:00 18:00-18:30 19:30-20:00, prezentacja działań ambasady
Muzeum Azji i Pacyfiku – Program “Muzeum Azji i Pacyfiku w indonezyjskich klimatach”:

  • wystawa fotografii Marii Szymańskiej – Ilnata “Archipelag sztuki. Portrety indonezyjskich artystów”
  • publikacje o tematyce azjatyckiej
  • prezentacja rękodzieła z Indonezji
  • przymierzalnia tradycyjnych strojów indonezyjskich
  • “bakwan” – przekąski kuchni indonezyjskiej
  • loteria – do wygrania niespodzianki oraz bilety na aktualną wystawę “Słoneczny Ptak. Indonezyjskie ornamenty i ich symbolika”
  • “Indonezyjskie klimaty” – pokaz multimedialny

Tudel Patisserie – turecka cukiernia i piekarnia oferująca oryginalne i niepowtarzalne produkty. Naszą specjalnością jest przepyszna baklava oraz kadayif
Viva Cuba Dance Studio – całodzienne animacje taneczne
Tamada – gruzińskie przysmaki – artykuły spożywcze, rękodzieło i kuchnia gruzińska. Dodatkowo: degustacje sosów i lemoniad
Mała Gruzja – kuchnia gruzińska
Fundacao Internacional Capoeira Artes das Gerais (FICAG) – pokazy capoeiry
SzczyptaSwiata.pl – ekologiczne i etyczne produkty z różnych stron świata: kawy, herbaty, yerba mate, czekolady, okraszone najlepsza muzyką etniczną oraz barwnym rękodziełem z Afryki czy Ameryki Południowej
Radhashop – Bollywood i Indie – sklep indyjski
Namaste India – kuchnia indyjska
Dos Tacos – Mexican Grill – restauracja serwująca tradycyjne dania kuchni meksykańskiej oparte na własnych, rodzinnych przepisach
Cafe Szamsija – prezentacja kultury i tradycji Libanu: archeologiczne ślady antycznej produkcji wina w Libanie (wystawa), fajka wodna – historia i tradycja, tradycyjne stroje libańskie, słodki poczęstunek Steps4Salsa

  • 14:00-15:00 – malowanie buziek dzieci i skręcanie balonów.
  • 15:00- 15:30 – Animacja Bachata
  • 15:30 – 16:00 – Salsa animacja
  • 16:00 – 16:30 – pokaz tańca brzucha + animacja
  • 16:30 – 17:00 – animacja Zumba
  • 17:00 – 18:30 – malowanie dłoni henną
  • 18:30 – 19:00 – ćwiczenia fitness
  • 19:00 – 19:30 – pokaz + animacja Dancehall
  • 19:30- 20:00 – Kizomba animacja

Restauracja Borpince – węgierska winiarnia i restauracja
Tybet – Tibet House Acala, Fundacja Sam Dżub Ling & Stowarzyszenie Społeczności Tybetańskiej w Polsce
UK Himalaya – produkty indyjskie i himalajskie, serwowanie snacków samosa
Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe SOTO – pokazy sztuk walki
Restauracja Maulana – kuchnia afgańska i perska
LatinGroove – warsztaty i pokazy tańca

Wielokulturowość
Tradycyjnie przygotowana zostanie także specjalna strefa zabaw dla dzieci, a w niej:

Etnoliga – sport i edukacja: multikulturowe warsztaty fair play – spotkania przy piłce z graczami Etnoligi
Polskie Stowarzyszenie Przyjaciół Indian – indiański namiot tipi, warsztaty tkactwa wg tradycji Indian Navaho, tkania koralikami, robienia łapaczy snu, wystawa rękodzieła, informacje o działalności stowarzyszenia, sprzedaż drobnego rękodzieła, pokaz tańca koca oraz ceremonii palenia szałwii
Haopengyou szkoła języka chińskiego mandaryńskiego

  • chińskie piosenki
  • nauka pisowni chińskich znaków
  • zajęcia z chińskiej kaligrafii – Twoje imię po chińsku
  • tradycyjne chińskie wycinanki
  • edukacyjne gry językowe

 

Kiedy: Niedziela, 25 sierpnia
Gdzie: Wielokulturowe Warszawskie Street Party, start parady: Plac Bankowy godz.13.00, miasteczko: Krakowskie Przedmieście godz.14.00 (pomiędzy ul. Miodową a Pałacem Prezydenckim)
Cena: Bezpłatnie

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

IMG_20141023_123049

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij