Czy szczepić nasze dzieci?

Dodano: 28 września 2011r.

Tagi:

Lekceważenie, bagatelizowanie, czy strach przed nieznanymi i w sumie nigdy niepotwierdzonymi konsekwencjami szczepienia dzieci – może być przyczyną wywołanej w Europie epidemii Odry.
Do katastrofalnych w skutkach decyzji  przyczyniła się także teoria Andrew Wakefield’a, według której trójskładnikowa szczepionka MMR (świnka+odra+różyczka) wywołuje u dzieci autyzm. Teoria, która została całkowicie odparta przez Federalny Trybunał Odszkodowawczy – wciąż sieje strach u rodziców.
Wywołana epidemia może stanowić zagrożenie dla nie tylko dla dzieci, ale także i osób dorosłych. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca szczepienia u osób urodzonych przed 1980 rokiem.
Wiele jest chorób, których pojawienie się  może być skojarzone ze szczepionką, choć pewności nie będziemy mieć nigdy, ale jeszcze więcej jest przypadków zachorowań wśród dzieci, które szczepione nie były. W ich przypadku przyczyna powikłań może być bardzo oczywista.  Może więc warto się zastanowić i jednak szczepić – przynajmniej według obowiązkowego kalendarza szczepień.

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
 • http://www.facebook.com/justyna.kepinska Justyna Kępińska

  Czytałam o tym lekarzu – ponoć miał umowę z prawnikami i procent od wygranej sprawy, którą   rodzice zakładali producentom szczepionek! Warto szczepić dzieciaczki i trzeba to robić!

 • Lilianna

  Rodzice w Polsce nie kierują się badaniami A.Wakefilda. Masowe zainteresowanie sprawą bezpieczeństwa szczepień rozpoczęła afera ze świńska grypą. Polecam lekturę http://www.sluzbazdrowia.eu/artykul.php?numer_wydania=3886&art=2 A co do odry to rzetelnie na ten temat jest napisane tutaj: http://szczepieniaodra.wordpress.com/

 • http://www.facebook.com/people/Kama-Jouls/100000725075177 Kama Jouls

  heheh jak widac firmy przescigaja sie w pomyslach na promocje szczepionek http://apps.facebook.com/certusszczepi/  – Zaszczep mieszkancow i stan sie bohaterem 🙂

 • http://www.facebook.com/justyna.kepinska Justyna Kępińska

  Oczywiście mam na myśli szczepienia podstawowe, z obowiązującego kalendarza szczepień. Firmy farmaceutyczne – jak każdy inny producent – walczą o klienta – niestety czasami nie licząc się z konsekwencjami – jakie wywołuje zakupiony specyfik!

JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij